Топ Новини

Виручка музичної індустрії виросла вперше за 13 років

27 лютого 2013 в 19:20

На протязі багатьох років музична індустрія не могла знайти правильну модель бізнесу для того, щоб справлятися з привабливістю пропозицій онлайн-піратів.

микрофон, шоу-бизнес
Музична індустрія відправилася від кризи і встала на шлях відновлення

Світова індустрія музики у 2012 році продемонструвала зростання виручки вперше з 1999 року, і хоча воно було вкрай незначним, експерти сподіваються на те, що це вказує на початок відновлення ринку, пише The New York Times.

Загальний обсяг виручки в звукозаписній галузі торік склав $ 16,5 млрд, підвищення порівняно з 2011 роком - 0,3%, свідчать дані Міжнародної федерації виробників фонограм (IFPI).

Цей показник дуже далекий від $ 38 млрд, які отримала індустрія музики на своєму піку більше десяти років тому, проте дає хороший привід для оптимізму.

"Поза сумнівом, що в 2012 році світова звукозаписна галузь рухалася шляхом відновлення", - заявила головний виконавчий директор IFPI Френсіс Мур.

Протягом багатьох років музична індустрія не могла знайти правильну модель бізнесу для того, щоб справлятися з привабливістю пропозицій онлайн-піратів. Однак торік продаж цифрових записів та інших нових джерел виручки зросли досить сильно для того, щоб компенсувати падіння продажів музичних дисків, відзначається в статті NYT.

"На початку цифрової революції звичайною справою було почути, що "цифра" вбиває музику", - заявив головний виконавчий директор міжнародного напрямки Sony Music Entertainment Едгар Бергер. Тепер, вважає він, можна сказати, "що "цифра" рятує музику".

Виручка від скачування синглів і альбомів з використанням таких сервісів, як iTunes компанії Apple, продовжує збільшуватися. Однак більш складні для галузі експерти вважають пропозиції на основі передплати, включаючи Spotify, Rhapsody і Muve Music. Кількість користувачів подібних сервісів минулого року зросло на 44% - до 20 млн, повідомила IFPI.

За даними видання Pollstar, в 2012 році найбільш успішним з фінансової точки зору серед світових турне стали концерти Мадонни, які принесли їй $ 296,1 млн. Брюс Спрінгстін і його група "The E Street Band" посіли друге місце з $ 210,2 млн. Обидва цих виконавці в минулому році виступили перед більш ніж 2 млн фанатів.

На третій позиції перебуває Роджер Уотерс, який зібрав під час гастролей $ 186,4 млн. При цьому він зайняв верхню позицію серед учасників рейтингу, які потрапили в нього і в 2011 році, і в 2012 році.

Всього 13 артистів змогли потрапити в список Top-50 Worldwide Tours за підсумками двох років підряд, що підтверджує різноманітність смакових уподобань у світі, вважає Pollstar.

Видання також відзначає зміцнення бренду Cirque du Soleil, різні шоу якого посіли 8 з 50 рядків рейтингу. Найбільш фінансово успішним серед них стало "Michael Jackson: The Immortal", що принесло $ 140,2 млн і зайняло шосте місце в списку.

Валовий обсяг зборів 50 найбільших світових турів у 2012 році склав $ 3 млрд, знизившись приблизно на 2% порівняно з $ 3,07 млрд у попередній рік.

Кількість проданих квитків скоротилася приблизно на 2% - до 34,9 млн штук з 35,48 млн. Нинішній рівень далекий від пікового значення 2009 року, коли було реалізовано 45,3 млн квитків, хоча тоді гастролі принесли виконавцям $ 3,34 млрд.

Середня вартість квитка у світі склав торік $ 85,93, знизившись на 60 центів. Проте цей показник перевищує рівень 2009 року - $ 73,83.


Читайте також:

Учені з'ясували, як мозок людини розрізняє музичні інструменти

Фанати Queen впевнені, що знайшли секретне місце поховання праху Фреді Меркьюрі

Італійський музикознавець виступив з сенсаційним викриттям "самозванця" Моцарта...

В Національну оперу України повернуться зірки європейської сцени

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...