В Росії вп’яте «вибирають» Путіна. ЦВК заявила про явку понад 90% у деяких регіонах

Відео
Поділитися
Акція «полудень проти Путіна» набрала ажіотажу, здебільшого за кордоном.

Центральна виборча комісія Росії заявляє про рекордну явку на виборах президента РФ, яка начебто перевершує показники виборів 2018 року та складає 70% станом на 15:00. При цьому виборці голосують уже третій день та могли віддати свої голоси не тільки відвідавши виборчі дільниці, а й онлайн, як це зробив 71-річний Путін, який вирішив цього року не ходити на дільницю, хоча «переобирається» на пост президента вже вп’яте.

Як пише Moscow Times, російська ЦВК навіть уже заявила, що в трьох регіонах  на вибори начебто прийшли понад 90% громадян, які мають право голосу. Так, для Чечні явку заявлено на рівні  93,24%, у Кемеровській області – 90,99% та у Тиві – 90,51%. Також в Росії стверджують, що «високу явку» продемонструвала окупована частина Донбасу, так звана «Донецька народна республіка»  — там, буцімто, на «вибори Путіна» прийшли 88,17% «громадян Росії».

У Москві явка без урахування електронного голосування опівдні 17 березня становила 44,2%, у Санкт-Петербурзі - 58,9%. Найменша явка в Росії на виборах начебто складає 45% - такі дані подали з Томської та Новосибірської областе й та Карелії.

Критики Владіміра Путіна та його кремлівського режиму закликали до масових протестів на російських виборчих дільницях у неділю, зокрема противників переобрання глави Кремля просили прийти на виборчі дільниці опівдні.

Як пише видання «Медуза», певний ажіотаж на дільницях о 12:00 спостерігався за кордоном і в деяких великих містах. Однак в цілому визнають, що акція не була успішною. Російська поліція навіть затримала кілька десятків людей, але згодом їх відпустили.

Черга на одній із виборчих дільниць у Москві

Двокілометрова в полудень черга до посольства РФ в Алмати, Казахстан

Вибори президента Росії цього року відбуваються протягом трьох днів – з 15 по 17 березня. На них , окрім Путіна, беруть участь Владіслав Даванков від "Нових людей", Лєонід Слуцкій від ЛДПР та Ніколай Харитонов від КПРФ.

Близькі до Кремля соціологічні центри ще напередодні пророкували явку на виборах на рівні 71%, а Путін, згідно з таким «опитуванням» має отримати 82% голосів та закріпитись при владі до 2030 року.

За тотального контролю Кремля над виборчими процесами, голосування в РФ — це проста формальність, яка має лише закріпити подальше перебування  Путіна при владі й продемонструвати росіянам і світу консолідацію російського суспільства навколо глави Кремля в умовах війни РФ проти України та протистояння із Заходом. І все-таки виборча кампанія змусила Кремль понервувати. Чому? Про це — в статті Володимира Кравченка “На жаль. Чого очікувати від Путіна після виборів”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі