Учасник ліквідації бін Ладена розповів "негероїчну" версію вбивства терориста №1

27 березня 2013 в 13:44

Американський "морський котик" стверджує, що бін Ладен не намагався чинити збройний опір, коли в його кімнату увірвався спецназ.

У США співробітники основного тактичного підрозділу сил спеціальних операцій ВМС США ("морські котики") висловлюють третю за рахунком версію вбивства Усами бін Ладена, ліквідованого 2 травня 2011 року. Дві попередні нібито не відповідають дійсності, у зв'язку з чим ще один учасник операції не зміг мовчати і розповів, за його словами, "менш героїчну", але правдиву історію телеканалу CNN.

Як і інші бійці, що розповідали про події в Абботтабаді, "морський котик" говорив на правах анонімності. Він погодився поспілкуватися з журналістом CNN після того, як прочитав об'ємну статтю в журналі Esquire, присвячену вбивці голови "Аль-Каїди", представленим у тексті під псевдонімом Стрілець. У матеріалі йшлося, що "морський котик", який був останнім, хто бачив голову "Аль-Каїди" живим" вистрілив йому в чоло тричі, коли терорист потягнувся за зброєю. "Його чоло виглядало жахливо. У його черепі була дірка у формі букви "V" і мізки стікали прямо по обличчю. Америка не хотіла б цього бачити", - цитував Стрільця Esquire.

Гість CNN, який представив себе лише як учасника рейду в Абботтабаді без уточнення про те, він чи ні убив бін Ладена, сказав, що стаття Esquire абсолютно не відповідає дійсності. Цього він назвав ряд причин. "По-перше, бін Ладен не міг тягнутися за зброєю, бо вона лежала в місці, недосяжному для нього в той момент. Ми виявили два автомати лише після ретельного огляду кімнати. У підсумку знайшли їх над дверним косяком. А з урахуванням того, що спецназівець проник в кімнату через двері і стояв біля них, а бін Ладен був в іншому кінці кімнати, терорист фізично не міг заволодіти зброєю", - сказало джерело.

Другим аргументом співрозмовника CNN було те, що вбивця бін Ладена не міг стріляти йому в чоло, що розходиться з показаннями Стрільця. "Нашим хлопцям було дано суворий наказ не стріляти йому в голову. Бо це ускладнило б процедуру впізнання", - сказав морський котик. І третє - справжній вбивця бін Ладена буде мовчати про це ще довго, щоб не накликати на себе небезпеку, а також з почуття солідарності, адже "морські котики" так чи інакше ліквідували терориста спільними зусиллями, сказав спецназівець.

За словами гостя CNN, вбивство бін Ладена було менше героїчним, ніж у свідченнях Стрільця. Коли "морські котики" увірвалися в будинок терориста, один з них побачив постать лідера "Аль-Каїди" на верхньому поверсі, у той час як сам стояв внизу, і вистрілив. Коли він збiг вгору по сходах і зайшов у спальню, в якій сховався бін Ладен, той уже був поранений. Замість того, щоб убити бін Ладена, він кинувся на двох жінок, що перебували в спальні, боячись, що на них можуть бути пояси шахідів. У цей момент у приміщення проникли інші "морські котики", які і добили терориста.

Нова розповідь дуже близька до того, що описував автор книги "Нелегкий день" Марк Оуен (такий літературний псевдонім екс-спецназівця). У своїх мемуарах він говорив, що особисто застрелив бін Ладена, коли той лежав на підлозі. За словами співрозмовника CNN, цій історії можна вірити більше, ніж тій, що описана в Esquire, але його все ж бентежить факт того, що він бере на себе відповідальність за вбивство, що справжньому "морському котикові" не має бути властиво.

Читайте також:

У Британії арештований натхненник терактів 11 вересня

ООН виключила ім'я Усами бін Ладена з "чорного списку" через два роки після його смерті

Розкрита таємниця поховання бін Ладена: його загорнули у білий саван і скинули в морі

Усама бін Ладен останні тижні життя боявся виходити з будинку

За матеріалами: CNN
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...