Топ Новини

У Британії стурбовані поширенням стійких до антибіотиків супербактерій

11 березня 2013 в 10:43

Над Британією і всім людством нависла загроза не менша за терористичну, стверджує головний лікар країни.

e.coli.jpg
Антибіотики не можуть впоратися з новими бактеріями

Практично всі британські газети, включаючи Guardian, пишуть про те, що стійка до антибіотиків бактерія, здатна викликати невиліковні хвороби, несе "катастрофічну загрозу" для населення, йдеться в повідомленні головного лікаря Англії.

Саллі Девіс закликає Британію і всі країни на планеті зробити рішучі дії з боротьби з загрозою, інакше, каже вона, ми опинимося в якийсь момент у ситуації з системою охорони здоров'я початку XIX століття.

Антибіотики не можуть впоратися, нові захворювання, викликані бактеріями, - на підйомі, пише Guardian.

Загроза "супербактерій" MRSA і C difficile, які найчастіше зустрічаються у лікарнях, була знижена. Однак з'явилися нові штами E. Coli, а також мультирезистентна бактерія типу Klebsiella, що викликають запалення легенів.

Це так звані "грамнегативні бактерії", які вкрай небезпечні для літніх і ослаблених людей. З такими бактеріями можуть впоратися деякі антибіотики.

Близько 5 тисяч людей помирає щороку у Британії через зараження крові, коли грамнегативні бактерії потрапляють в організм людини.

"Антибактеріальний опір несе катастрофічну загрозу, - вважає Девіс. - Якщо ми не будемо діяти зараз, то хто-небудь з нас, потрапивши до лікарні через двадцять років для невеликої операції, помре через те, що зі звичайною інфекцією не можна буде впоратися за допомогою антибіотиків".

Читайте також:

Під крижаним панциром Антарктиди виявили життя, ізольоване від зовнішнього середовища 3000 років

Учені "знищили" нову форму життя на Землі: сенсаційна бактерія NASA не виправдала надій

Світ незабаром може залишитися без ефективних ліків проти гонореї

Кишкова паличка E.coli може поширюватися через воду

За матеріалами: Бі-бі-сі
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
  • могікан 7 марта, 15:17 ...Чим більше спостерігаю за трагікомічною постаттю академіка Івана Дзюби, тим частіше згадую Оноре де Бальзака з його романом, назва якого у перефразі звучить: «Політичний блиск та духовні злидні українських куртизанок» (уривок з книги "ЙОГО ВБИВАЮТЬ. ХТО? або ментальні риси нашої т і л і г е н ц і ї" Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...