У Бостонському теракті запідозрили радикальних патріотів

Поділитися
У Бостонському теракті запідозрили радикальних патріотів 15 квітня - це не тільки День патріота, але і "День податків" © news.yahoo.com
Радикальні патріоти, серед яких багато колишніх військовослужбовців, незадоволені намірами уряду посилити контроль над зброєю і реформувати імміграційну політику.

Поки слідство відпрацьовує версію про причетність до теракту в Бостоні ісламістів, ряд фахівців вважає, що винних слід шукати серед радикальних прихильників панування білої раси, пише кореспондент Le Temps Стефан Бюссар.

"Що це, злочин екстреміста-одинака на кшталт Андерса Брейвіка, який влаштував бійню в Норвегії? Або операція "Аль-Каїди" і її відгалужень?" - намагається зрозуміти автор, відзначаючи, що в американців є велика спокуса покласти відповідальність на радикальних ісламістів. В той же час "фахівці вказують на третій можливий слід - украй праві екстремісти з патріотичних угрупувань", йдеться в статті.

Автор нагадує, що 15 квітня - це не тільки День патріота, але і "День податків" - дата, коли американці відправляють декларації про доходи і сплачують податки. "Патріотичним угрупованням, для яких держава - ворог номер один, могло прийти в голову завдати удару саме в цю символічну дату", - вважає Бюссар.

В останні роки у США відзначається зростання числа угруповань патріотичного спрямування. Автор наводить дані останньої доповіді організації Southern Poverty Law Center, згідно з якими "з моменту обрання Барака Обами, першого чорношкірого президента в історії Америки, у листопаді 2008, їхнє число зросло на 813%". Радикальні патріоти, серед яких багато колишніх військовослужбовців, незадоволені намірами федерального уряду посилити контроль за обігом зброї і реформувати імміграційну політику. Їх турбує той факт, що "до 2043 року білі вперше в історії опиняться в меншості".

Фахівці закликають владу США вжити заходів перед обличчям загрози внутрішнього тероризму. Нещодавнє дослідження Центру по боротьбі з тероризмом військової академії Вест-Пойнт показало, що "порівняно з 1990-ми, кількість насильницьких дій з боку правих екстремістів в період з 2000 по 2011 рік зросла вчетверо". Вашингтон вже отримував подібне попередження незадовго до вибухів в Оклахома-Сіті у 1995 році. "Загроза залишається серйозною", - резюмує автор.

Нагадаємо, жертвами вибухів, що пролунали біля фінішної межі Бостонського марафону 15 квітня, стали три людини - два громадянина США і громадянин Китаю. Кількість постраждалих, за останніми даними, зросла тепер вже до 183-х, більше 20 з них знаходяться у критичному стані. !zn

Читайте також:

Опубліковано фото бостонських бомб

Колишній співробітник ЦРУ назвав вибухи в Бостоні "примітивним терактом" місцевого угрупування

Бомби, начинені шрапнеллю, навели на здогадку про цілі теракту в Бостоні

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі