Саміт ЄС вперше стартував без участі Великої Британії

Поділитися
Саміт ЄС вперше стартував без участі Великої Британії © Pixabay
На саміті Євросоюзу належить визначити майбутнє напрямок блоку.

Європейські лідери вперше за більш ніж чотири десятиліття зустрілися в середу, 29 червня, на саміті Великої Британії. Вони повинні вирішити, яку позицію зайняти по відношенню до Великої Британії, яка вирішила покинути блок, щоб її рішення не спричинило за собою аналогічні в інших 27 країнах-членах, пише The Wall Street Journal.

"Дискусія неминуче призведе до розколу. У лідерів ЄС найрізноманітніші думки про те, як ставитися до Великої Британії", - зазначає видання.

Деякі країни, які бояться аналогічних протестів "анти-ЄС" у своїх країнах, хочуть піти по нелегкому шляху і співпрацювати з цією країною окремо по кожній сфері. Інші ж покладаються на Велику Британію як на великого торгового партнера і геополітичного союзника США, вони наполягають на більш гнучкі умови співпраці.

Існують також різні думки щодо того, як ЄС повинен рухатися вперед. Бельгійський прем'єр-міністр Шарль Мішель вважає, наприклад, що ЄС тепер потребує як ніколи об"єднання Європи. Нікос Анастасіадіс, президент Кіпру, також виступав за єдність.

Деякі політики ЄС бачать у Brexit знак того, що 19 країн валютного союзу повинні стати ще ближче один до одного, створюючи, наприклад, централізований бюджет і суворе дотримання бюджетних правил. Інші стверджують, що зростаюче відчуження громадян в рамках ЄС показує, що повноваження Брюсселя вже зайшли надто далеко і що урядам необхідно приділяти більше уваги поліпшенню росту і боротьбі з безробіттям.

Очікується, що перший міністр Шотландії Нікола Старджен проведе в середу, 29 червня, зустріч з головою Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером.

Читайте також: Британські законодавці ініціюють другий референдум з Brexit

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великоъ Британії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід їхньої ЄС проголосували 51,9%(17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства - 48,1%. (16 141 241 громадян).

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на ZN.UA у спецпроекті "Brexit. Піти не попрощавшись".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі