Російські письменники вимагають надати Савченко статус військовополоненої і обміняти

8 березня 2016 в 15:58

Сухе голодування Надії Савченко "змушує нас усіх поспішати", вважають російські письменники і пропонують свій спосіб вирішення проблеми.

графитти Савченко _1
Російські письменники запропонували обміняти Савченко за Мінськими угодами
Інформаційний простір Тернопілля

Члени Російського ПЕН-центру вимагають визнати недійсними підсумки слідства та суду щодо військовослужбовця України Надії Савченко.

"Ми вимагаємо припинення переслідування Надії Савченко з політичних мотивів: вона повинна бути визнана військовополоненою і включена в процес обміну військовополоненими, згідно з Мінськими угодами, підписаними Росією в лютому 2015 року", - йдеться в заяві, розміщеній на сайті ПЕН-центру.

Російські письменники також вимагають притягнення до відповідальності слідчих, свідків, прокурорів і суддів, "які зфабриковали неправдиве звинувачення проти Надії Савченко, сфальсифікували докази її провини, які згвалтували саму ідею правосуддя та гарантованого Конституцією РФ права на справедливий змагальний розгляд справи в суді".

"Надія Савченко оголосила сухе голодування, протестуючи проти неправосудного судового процесу, і кожен день зволікання несе загрозу безповоротної шкоди для її здоров'я, наближає її швидку загибель. Це змушує нас усіх поспішати", - йдеться в заяві.

Заяву Російського ПЕН-центру підписали кілька десятків літераторів, у т. ч. Світлана Алексієвич, Володимир Войнович, Володимир Сорокін, Людмила Улицька, Григорій Чхартішвілі, Віктор Шендерович та ін.

Читайте також: РФ погодилася допустити до Савченко українських лікарів

Савченко була викрадена в зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року і вивезена на територію РФ, де вона звинувачується у вбивстві двох російських журналістів в Донбасі.

3 березня Савченко оголосила сухе голодування.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...