Топ Новини

Росія пропонує Японії вкладати гроші в розвиток спірних Курил – The Telegraph

26 січня 2016 в 20:15

Москва пропонує Токіо інвестувати в рибальський промисел в акваторії островів, які японська сторона хоче повернути з часів Другої світової війни.

Япония
Росія пропонує Японії розвивати спірні Курили. Ілюстрація
 Росія просуває суперечливі плани з розвитку багатих на природні ресурси острови на Далекому Сході, на які претендує Японія. Москва запрошує іноземних інвесторів вкласти гроші у розвиток рибальства на спірних Курильський островах.

Про це повідомляє The Telegraph. Російський уряд звертає увагу на те, що акваторія фактично ніколи не використовувалася в промислових масштабах і багата на ресурси. Тож має високий потенціал. При цьому в Москві обіцяють віддати Токіо пріоритет при виборі інвесторів. Але якщо японська сторона відмовиться від цієї пропозиції, тоді Росія запропонує те ж саме компаніям з інших країн, які зацікавляться пропозицією.

Курильські острови, які в Японії називають Північною територією, були окуповані армією СРСР ще в часи Другої світової війни. Фактично Кремль і Токіо так і не підписали мирну угоду ще з тих часів. Тому японська сторона роками намагається добитися підписання миру і обговорення з Москвою повернення цих територій.

Раніше повідомлялося, що прем'єр Японії хоче поговорити з Путіним про Курили в той час, як він шукає інвесторів на Сході. Японський прем'єр з початку своєї роботи на чолі уряду намагається поліпшити відносини з Росією і добитися співпраці у питанні Курильський островів. Але війна в Україні і вторгнення російський військ в Сирію завадили цьому.

А міністр оборони Росії Сергій Шойгу анонсував будівництво Росією нових військових баз на Курилах і в АрктиціВинтакож повідомив, що Росія завершує створення військової бази на арктичному острові Котельний, що входить в Новосибірські острови.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...