Топ Новини

Росія незабаром буде залежати від трудових мігрантів

12 квітня 2013 в 21:07

Демографічні успіхи останніх років у Росії ситуацію на ринку праці не виправлять.

Російська економіка незабаром може виявитися залежною від іноземних трудових мігрантів, вважає віце-прем'єр уряду РФ Ольга Голодець.

Виступаючи в п'ятницю, 12 квітня, на колегії Міністерства праці та соцзахисту, вона сказала: якщо зараз в країні діє механізм квотування іноземної робочої сили, то вже через кілька років іноземців необхідно буде спеціально запрошувати в країну. Причому демографічні успіхи останніх років ситуацію на ринку праці не виправлять. "Ми втрачаємо кваліфікованих фахівців-росіян. За деякими спеціальностями російських майстрів стає все менше і менше. Особливо це видно, наприклад, у будівельній галузі", - говорить Голодец. Вона переконана: "Політика залучення мігрантів сьогодні має бути гранично збалансованої".

Віце-прем'єр запропонувала для вирішення проблеми покращувати умови проживання та праці росіян, всерйоз зайнятися підготовкою нових фахівців, чиї вміння та навички відповідали б вимогам роботодавців, а також стимулювати розвиток внутрішньої трудової міграції.

У свою чергу міністр праці і соцзахисту РФ Максим Топілін, виступаючи на колегії, поскаржився, що російські роботодавці, які використовують іноземну робочу силу, сьогодні знаходяться в більш вигідних умовах, ніж ті, у яких працюють росіяни: "За іноземців роботодавці не платять соціальних внесків, тому іноземці обходяться їм дешевше".

За словами Топіліна, сьогодні готується низка законів, покликаних ліквідувати подібну нерівність. Міністр не уточнив, яким саме чином вартість використання вітчизняних та іноземних працівників збираються зрівняти.

Нагадаємо, українці за кордоном офіційно відправили своїм родинам торік 7,5 млрд дол. грошових переказів. Лідером за обсягами грошових потоків в Україну залишилася Росія (2,3 млрд дол., або на 18,2% більше в порівнянні з 2011 роком).

Читайте також:

Human Rights Watch: На будівництвах у Сочі ставляться "антиолімпійські рекорди"

За межами країни працюють 14% українців

З Тернопільської області за 10 років на заробітки за кордон виїхало понад 30 тис. людей

Україна займає 5-е місце в світі за еміграцією і 11-е - з імміграції

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...