Різкий розворот Трампа у ставленні до Росії дивує - NYT

Поділитися
Різкий розворот Трампа у ставленні до Росії дивує - NYT Експерти не чекали, що Трамп так швидко опиниться в дипломатичному конфлікті з Росією. © actionsports / Depositphotos
Відносини між Вашингтоном і Москвою не будуть простими, зважаючи на непередбачуваність американського президента.

Ще тиждень тому президента США Дональда Трампа називали інструментом Росії, її несвідомим агентом за те, що він захищав президента Володимира Путіна від критиків, які називали його вбивцею.

А тепер Трамп вступив у дипломатичну сутичку з путінською Росією, його адіміністрація звинувачує Москву в спробі приховати сирійську хімічну атаку проти мирних мешканців. Його Держсекретар поставив перед росіянами ультиматум: або США, або Башар Асад.

"Навіть для президенства, яке вже відзначилося непередбачуваністю, такий запаморочливий розворот від братання до конфронтації залишив Вашингтон і інші столиці зі своєрідною геополітичною хлистовою травмою. Перспективи покращення російсько-американських відносин були і так дуже сумнівними через атмосферу недовіри, яка бере початок з втручання Кремля у вибори минулого року. Але розрядка, про яку говорив Трамп, раптом переросла у останню холодну війну", - пише сьогодні лояльне до Демократичної партії видання New York Times.

Для табору Трампа різкий поврот став доказом помилковості теорій змови від самого початку.

"Якщо Сирія хоч щось зробила, потрібно ще довести той факт, що Росія до цього не причетна", - сказав син президента США Ерік Трамп.

Тим часом, в очах критиків це цинічний спосіб відврнути увагу від цілої низки розслідувань можливих контактів соратників Трампа з Росією. У всякому разі, впродовж наступних місяців відносини між країнами будуть дуже хиткими, залежно від імпульсивних реакцій президента, якому бракує досвіду у зовнішній політиці.

"Від початку здавалося сумнівним, що США і Росія зможуть провести успішне перезавантадення відносин після всього того, що сталося за останні кілька років", - сказала колишній офіцер національної розвідки США і експерт Університету Джорджтауна Ангела Стент.

"Дивує тільки те, наскільки швидко ми повернулися до статус-кво, який був в часи адміністрації Барака Обами", - додала вона.

На думку колишнього посла США в Росії Джона Бейрле, крайнощі можливих відносин були дуже переоцінені, і тому ситуація повернулася до збалансованої середини.

"Рівень довіри погіршився настільки, що ці перші зустрічі не принесуть великих результатів на тлі розслідувань вірогідного російського втручання у вибори, які кидають велику тінь, і обидві сторони повинні це визнати", - сказав він.

Тим часом, лояльне до Демократичної партії видання Washington post зауважило, що Трамп мовчить про роль Путіна у Сирії навіть після хімічних атак. Американський президент досі не промовив ні слова критики на адресу російського.

Нагадаємо, 7 квітня з військових кораблів США були випущені 59 ракет по авіабазі урядових військ Сирії у провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб.

Читайте про політичні наслідки американської акції в Сирії в статті Олексія Коваля "Трамп пориває з доктриною невтручання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі