Путін змусить росіян заплатити за падіння цін на нафту – RFERL

Поділитися
Путін змусить росіян заплатити за падіння цін на нафту – RFERL Путін перекладе на плечі росіян економічні проблеми Росії. Ілюстрація © kremlin.ru
Через економічні проблеми росіянам доведеться затягти пояси, але тільки не чиновникам і не військовим.

Режим жорсткої економії насувається на Росію. Але затягнути пояси доведеться звичайним росіянам, які вже і так постраждали від фінансової кризи і глибокої інфляції.

Про це в подкасті Daily Vertical говорить політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.

Він нагадує про те, що міністр фінансів Росії Антон Сілуанов цього тижня сказав, що 26-й російський держбюджет потребує скорочення витрат на 10% через падіння цін на нафту. Але щоб зрозуміти повноту скрутного становища Росії, варто поглянути на ситуацію ширше, а не зосереджувати увагу лише на проблемі цьогорічного бюджету.

Через обвал цін на нафту, які наповнюють російських бюджет на 50% і зменшенням доходів від продажу енергоносії, Росії очевидно потрібно зменшити видатки. Але де потрібно зменшити витрати, щоб мати змогу рухатися далі? Перша очевидна сфера державних видатків – армія, фінансування якої подвоїлася з 2010 року. Однак, це навряд чи станеться, оскільки президент Володимир Путін пов'язує своє політичне майбутнє з ревізіонізмом і поверненням своїй країні статусу так званої "супердержави".

Інша очевидна можливість зберегти державні гроші – це боротьба з корупцією, яка, за деякими підрахунками, "з'їдає" третину російського ВВП. Але це теж малоймовірно, оскільки корупція – це один із стовпів режиму Путіна, який дозволяє правлячій еліті безкарно красти в держави у обмін на лояльність до президента.

Таким чином, лишається лише один варіант для Кремля: перекласти економічну кризу на плечі звичайних росіян, які вже несуть дуже великий тягар наслідків від авантюр Путіна. В цей же час, видання Washington Post пише, що Росію чекає тяжкий рік через падіння цін на нафту. На недавньому економічному формі в Москві деякі політики запропонували вихід з ситуації, згідно з яким держава повинна продати частину своїх акцій у банках і нафтових компаніях. Але це навряд чи станеться. З 2012 року, коли Путін став втретє президентом, силовий корпус влади взяв гору в Кремлі. А такі політики виступають за централізовану економіку, яку диктує Кремль.

В цей же час, німецьке бізнес-видання Handelsblatt писало, що обвал цін на нафту не загрожує нафтовим компаніям РФ, його "жертвою" стане рубль. А через ослаблення національної валюти інфляція посилиться і Кремль може змінити оподаткування. І такі зміни стануть болючими для "Роснефть" і "Лукойл". У свою чергу, екс-міністр фінансів Росії чекає, що Кремль скоро підвищить податки. Він пояснив, що в російського уряду просто не вистачить грошей, щоб утримувати всіх пенсіонерів. Тому потрібно або зібрати більше грошей в бюджет за рахунок оподаткування, або зменшити кількість пенсіонерів.

Раніше видання Financial Times повідомляло, що Росія скоротить свої витрати на 10% в п'ятницю. Таким чином Кремль вже другий рік поспіль змушений переглядати проект бюджету, щоб утримати на плаву економіку, яка гостро залежить від продажу сировини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі