Путін втілює в життя план з розколу Трансатлантичного альянсу - WSJ

Поділитися
Путін втілює в життя план з розколу Трансатлантичного альянсу - WSJ Реальні цілі Кремля лежать за межами України © © European Council
Путін використовує переговори про майбутнє України, щоб отримати право голосу в прийнятті рішень по всій Європі.

Західна преса активно висвітлює ядерну угоду з Іраном, а в цей час інша угода, вже раніше укладена з Україною, загрожує підірвати мир в Європі, пише The Wall Street Journal.

Підписана 12 лютого перемир'я дозволить Росії та її "місцевим представникам "народних республік" в Україні силами, які підтримує Москва, "брати участь у переговорах про реформування конституції і законодавства України".

"Тобто фактично, це може блокувати європейський курс України", - пише автор статті, старший науковий співробітник Jamestown Foundation (Вашингтон) Володимир Сокор.

Крім того, умови договору дозволяють Росії і "республікам" тримати свої війська на Сході. І це може тривати до нескінченності.

Тим не менш, реальні цілі Кремля лежать за межами України. Президент Росії Володимир Путін домагається європейської згоди на створення російської сфери впливу, намагаючись зруйнувати статус-кво, який склався з часів холодної війни. Путін прагне до участі в процесі прийняття рішень в галузі європейської безпеки та економіці Європи.

"Росія розглядає Україну як лабораторію в цій новій моделі прийняття рішень у справах європейської безпеки. Москва буде працювати на двосторонній основі з Німеччиною, можливо, з іншим європейським гравцем "на буксирі у Берліна", в обхід ЄС і НАТО, і США. "Нормандська четвірка" є інструментом у цьому експерименті", - вважає експерт.

Росія і Німеччина "замовляють музику" в цій "четвірці": Франція грає другу скрипку після Німеччини; а Україна перебуває в полоні консенсусу, розробленого цими трьома державами на умовах, що вигідні Росії.

І все це відбувається, як наголошує автор статті, з мовчазного схвалення більшості країн-членів ЄС. Більшість з цих країн вирішили не серйозно підійти до вирішення наслідків війни Росії в Україні, а ставитися до цього як до внутрішнього конфлікту.

В Україні, схоже, готується ґрунт для "заморожування" конфлікту. "Росія може продовжувати "відкушувати" шматки української території, змушуючи Україну кожний раз надавати політичні поступки в рамках перемир'я, щоб "відкушування" припинилося", - йдеться в статті.

Щоб зупинити цей руйнівний процес, що Україна потребує більш ефективної підтримки Заходу, вважає автор. "США повинні повернути собі гідне місце в переговорах по Україні, наприклад, повернутися до женевського формату - США, ЄС, Росія і Україна - від якого адміністрація Обами відійшла рік тому", - пише він.

За його словами, дуже важливо забезпечити Україну оборонними озброєннями, в тому числі протитанковими ракетами, щоб зупинити "нарізку" території. "Конгрес прийняв закон, що дозволяє таку допомогу, Обама його підписав, але з тих пір нічого не зробив на шляху до здійснення цього", - йдеться в статті.

Канада, Польща та деякі інші країни готові постачати Україні оборонні озброєння, але чекають спочатку дій від США. "Тільки практичне керівництво Вашингтона може врятувати майбутнє України і самого євро-атлантичного співтовариства", - резюмує автор.

Читайте також: Путін вдавав доброго дядька підчас "прямої лінії" з росіянами - NYT

Як писало видання New York Times, російський президент намагається посилити вплив своєї країни, але при цьому робить небезпечні кроки, які відгородили Росію від інших великих держав і позбавили її перспектив.

Раніше видання Wall Street Journal писала, що Путін з допомогою "ядерної" риторики вимагає від Заходу триматися подалі. Заяви Путіна, що стосуються ядерної сили Росії, добре сприймаються суспільством, воно бажає відновлення втраченої військової могутності країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі