Президента Чехії вперше обрали всенародним голосуванням

27 січня 2013 в 09:45

Головним достоїнством обраного президента Земана є те, що він чех. Головним недоліком його суперника Шварценберга виборці навпаки вважають те, що він говорить невиразно і є "іноземцем".

Милош Земан
Мілош Земан

Екс-прем'єр Мілош Земан переміг на виборах, і 8 березня стане новим президентом Чехії. Загальнонародні вибори президента проходили в Чехії вперше в історії країни, раніше президента обирав парламент.

Земан сам себе назвав кандидатом лівих політичних сил. У другому турі виборів Земан переміг міністра закордонних справ Карела Шварценберга.

Чинний президент Вацлав Клаус у реакції на результати виборів заявив, що він пишається чеським народом, який не піддався агітації з боку ЗМІ. "Правда і любов перемогли брехню і ненависть", - процитував Клаус основний девіз Вацлава Гавела.

За Земана проголосувало 2 717 405 виборців, це 54,8%. Карел Шварценберг отримав приблизно на півмільйона менше голосів, набравши 42,2%.

Президентські вибори показали, що політичні пристрасті жителів столиці досить сильно відрізняються від поглядів мешканців інших регіонів країни. Шварценберг з великим відривом переміг у столиці, де набрав 65% голосів. Шварценберга переміг Земану ще в Брно і в р. Пльзень. В інших регіонах голосували за Земана. У Празі живе приблизно 10% відсотків населення країни.

Відповідно до опитування агентства STEN/MARK головним достоїнством обраного президента Земана є те, що він чех. Головним недоліком його суперника Шварценберга виборці навпаки вважають те, що він говорить невиразно і є "іноземцем". З іншого боку, виборці оцінюють престиж Шварценберга за кордоном, і також його представницьку зовнішність і аристократичну манеру поведінки. Новий президент Земан подобається освітою і риторичними здібностями.

Читайте також:

Президентом Чехії стане колишній прем'єр або глава МЗС

Аеропорт Праги офіційно перейменували на честь Вацлава Гавела

 

За матеріалами: Радіо Прага
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...