Польська прокуратура отримала "надсекретні документи" про Смоленську катастрофу

18 квітня в 22:14

Документи стосуються співробітництва польських і російських спецслужб.

Катастрофа под Смоленском 2010 год Качинський
Прокуратура Польщі має нову інформацію про Смоленську трагедію
Служба військової контррозвідки Польщі передала в прокуратуру нові документи щодо візиту в Смоленськ 10 квітня 2010 року президента Польщі, які містять інформацію про співпрацю Служби військової контррозвідки Польщі з Федеральною службою безпеки Росії, заявив голова Служби військової контррозвідки Петро Бончек, передає "Польське радіо".

Він зазначив, що найважливішими є питання про діяльність служб перед візитом, вжиті заходи безпеки, а також дії служби після 10 квітня 2010 року в осені 2015 року.

"Можна з упевненістю стверджувати, що період після 10 квітня був поворотним моментом у діяльності Служби військової контррозвідки. Якщо раніше контакти з ФСБ були службовими і дипломатичними, то після 10 квітня вони перетворилися на співробітництво, яке нагадує союз", - додав він.

Бончек також визнав, що багато експертизи, проведені в попередні роки, показали, що при організації польоту в Смоленськ відбулися порушення не тільки з боку Бюро урядової охорони і Міністерства закордонних справ, а також Служби військової контррозвідки Польщі.

Читайте також: Польща звинуватила російських диспетчерів в навмисній провокації авіакатастрофи під Смоленськом

Дії диспетчерів вишки "Смоленськ-Північний" призвели до ситуації, яка наблизила до катастрофи літак ТУ-154М президента Польщі Леха Качиньського, на борту якого знаходилися також представники політичної, військової та культурної еліти країни, заявив міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року, неподалік від військового аеродрому під Смоленськом в РФ розбився літак Ту-154М з польським президентом Польщі Лехом Качинським та представниками політичної, військової та культурної еліти Польщі. Загинули всі 96 чоловік, що знаходилися на борту.

Згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу. Але в 2015 році нова влада Польщі повернулися до цієї теми. А на початку березня 2016 року було відновлено розслідування за фактом аварії літака.

За матеріалами: Польське радіо
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...