Північна Корея вимагає визнання за собою статусу ядерної держави

23 квітня 2013 в 11:32

Влада КНДР продовжує наполягати на визнанні країни ядерною державою і відмовляється від вимог США та Південної Кореї припинити ядерну програму.

кндр
КНДР наполягає на визнанні статусу ядерної держави

Північна Корея заявила, що вимагає визнання за собою статусу ядерної держави, відкидаючи рекомендації США облишити ядерні амбіції і згорнути програму по розробці ядерної зброї.

Раніше Вашингтон заявив, що основною умовою початку переговорів щодо стабілізації політичної ситуації на Корейському півострові має стати повне згортання Пхеньяном своєї ядерної програми і відмова від неї. Пхеньян, щораніше надав свій перелік умов для початку мирних переговорів, не прийняв вимог, висунутих американською стороною. У північнокорейських ЗМІ ці вимоги були розцінені як безпідставні і неприйнятні.

"Якщо КНДР сідає за стіл переговорів зі США, то це має бути діалог між двома ядерними державами. Він не має зводитися до того, що одна сторона змушує іншу ліквідувати свою ядерну зброю", - коментують ситуацію північнокорейські ЗМІ.

Свої треті ядерні випробування, за якими було посилення міжнародних санкцій щодо Пхеньяну, КНДР провела в лютому 2013 року. Підземні випробування атомної зброї також проводилися країною в 2006 і 2009 роках. Ситуація в регіоні ускладнилася після того, як США і Південна Корея приступили до проведення спільних військових навчань на території півострова. Згодом ситуація ставала дедалі напруженішою на тлі жорсткої риторики влади КНДР, яка заявила, що Пхеньян не виключає можливості застосування ядерної зброї проти США і Півдня.

Читайте також:

США вирішили змінити традицію нагороджувати КНДР за повернення за стіл переговорів

Північна Корея попросила продовольчу допомогу у Монголії

Генсек ООН заявив, що КНДР ніколи не визнають ядерною державою

КНДР пред'явила Південній Кореї ультиматум

РБК
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...