Топ Новини

Обама може увійти в історію, реформувавши НАТО - Washington Post

5 вересня 2014 в 11:17

Альянс повинен виключити зі свого складу країни, за які не готовий воювати і які не платять.

Барак Обама
Оновлений НАТО може стати політичною спадщиною Обами
До кінця президентського терміну Барака Обами залишилося два роки. Однак цього вистачить, щоб реформувати НАТО і увійти в історію США в якості президента, який хоч на щось спромігся за два терміни.

Про це на сторінках Washington Post пише Енн Еплбаум. На її думку, НАТО в нинішньому стані більше нагадує пережиток Холодної війни, а не живий організм. Більшість країн-учасниць не виконують уставну норму Альянсу і витрачають менше 1% ВВП на оборону.

"Можливо тим, хто хоче бути під захистом НАТО згідно зі статтею 5, треба нагадати про оплату? А можливо тим, хто не хоче витрачати на оборону 1% зі свого національного бюджету, варто сказати, що на них більше не розповсюджується зобов'язання Альянсу про колективну оборону", - йдеться в статті.

Автор пропонує прибрати всі військові бази НАТО з країн, які не хочуть витрачатися на оборону. Альянсу також треба визначитися щодо своїх цілей. Очевидно, що ними стане агресія Росії на сході і ісламістські терористи на півдні. Для цього організація повинна сформувати два командні центри, які будуть займатися цими загрозами.

Крім того, НАТО має визнати, що поява військових Росії за кримським сценарієм - це теж агресія і на неї треба якось реагувати. Поряд з цим, Альянс не повинен приймати в свій склад країни, за які не готовий воювати.

Всі ці реформи може почати втілювати саме президент США Барак Обама. І йдеться не про те, щоб змусити Конгрес робити все, що він накаже. Йдеться про перезапуск Західного альянсу.

"Всі карти в його руках. По-перше три чверті бюджету НАТО вносять США. По-друге, якщо Західний Альянс не хоче більше захищати себе, Америка може піти. Це може вмить витверезити голови, щоб дозволити Обамі посилено працювати в зовнішній політиці і лишити політичну спадщину", - пише Еплбаум.

Нагадаємо, що НАТО перестане тиснути на Росію, коли вона припинить агресію проти України.

За матеріалами: Washington Post
Теги НАТО Обама
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...