Норвезьку ведучу звільнили за носіння натільного хрестика

Поділитися
Норвезьку ведучу звільнили за носіння натільного хрестика Норвезьку ведучу звільнили за носіння натільного хрестика
Керівництво телекомпанії вказало на те, що в ефірі не можна з'являтися з хрестиком на шиї, пославшись на думку частини глядачів-представників мусульманської громади. Вони заявляють, що демонстрування символів віри не гарантує неупередженості каналу.

Члени мусульманської громади у Норвегії влаштували протести, стверджуючи, що "ланцюжок із хрестиком ображає іслам" і "цей символ не гарантує неупередженості каналу". Популярну журналістку телекомпанії NRKСір Крістін Саелманн було звільнено від своїх обов'язків, їй заборонено вести програми, "щоб не стати джерелом розбрату і злочинів".

Керівник регіональної редакції NRK у Південній Норвегії провів із зіркою телеекрану бесіду, в якій вказав їй на те, що в ефірі не можна з'являтися із хрестиком на шиї. При цьому він послався на думку частини глядачів, які обурилися тим, що на грудях ведучої вони побачили золотий кулон, прикрашений чорними діамантами у формі християнського символу. Найбільш войовничі з них вимагали, щоб Крістін Саелманн більше не з'являлася в ефірі, пише "Комсомольська правда".

Правила NRK дійсно забороняють співробітникам компанії з'являтися на екрані з символікою, що має релігійний чи політичний підтекст.

Нагадаємо, що подібна боротьба за політкоректність ведеться не тільки у Норвегії. Так, близько двох років тому Кабінет міністрів Великобританії підготував рішення, в якому йдеться, що християнам, йдучи на роботу в офіс, небажано вдягати знак приналежності до своєї релігії. Носіння хрестиків, зазначалося в урядовому документі, не є обов'язковою вимогою до віруючих християн. Це означає, що роботодавці мають право заборонити їхнє використання своїм працівникам і навіть звільнити співробітників.

Представники британських конфесій розкритикували урядове рішення. Зокрема, колишній архієпископ Кентерберійський лорд Кері заявив, що директива Кабінету є черговим прикладом тиску на християн і конфесію.

Раніше працівниця авіакомпанії British Airways Наді Евейда після семи років виграла справу в Європейському суді з прав людини. Суд визнав, що жінка зазнала дискримінації, коли її начальство забороняло їй носити натільний хрестик у робочий час.

Проте в червні 2013 року Європейський суд з прав людини розглянув позови британських християн, що поскаржилися на дискримінацію з боку роботодавців. Серед них була 57-річна медсестра Ширлі Чаплін з лікарні в Екстері, яку було переведено на адміністративну роботу після того, як вона відмовилася зняти натільний хрестик. Суд прийняв сторону госпіталю, погодившись з тим, що рішення керівництва продиктовано турботою про безпеку пацієнтів і персоналу.

Між тим, право християн на носіння хрестика на роботі захищено 9-ю статтею Європейської конвенції з прав людини, де сказано про загальне право на свободу думки, совісті і релігії. !zn

Читайте також:

Держдеп США заявив про релігійну дискримінацію в Україні

Янукович вважає мусульман взірцем толерантності

Держдеп США заявив про утиски греко-католиків, мусульман та іудеїв в Україні

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі