Топ Новини

На Нобелівську премію миру претендує рекордна кількість кандидатів

4 березня 2013 в 12:26

Висунути кандидатів на премію і подати відповідні документи в комітет в Осло можна було до 1 лютого. Після цього секретар Нобелівського комітету представляє його членам список кандидатів на нагороду.

На Нобелівську премію миру за 2013 рік претендує рекордна кількість кандидатів - 259, з яких 50 - громадські та міжнародні організації, повідомив Норвезький нобелівський комітет в понеділок після закінчення роботи над загальним списком пропозицій.

У 2011 році в Норвезький нобелівський комітет надійшла 241 пропозиція. Висунути кандидатів на премію і подати відповідні документи в комітет в Осло можна було до 1 лютого. Після цього секретар Нобелівського комітету представляє його членам список кандидатів на нагороду, у ньому зазвичай від 150 до 200 номінантів.

Потім починаються безпосередні дискусії щодо найбільш актуальних кандидатам. В результаті в короткому списку претендентів можуть виявитися від п'яти до 20 імен  активістів або організацій. Саме цей скорочений список і потім передається для розгляду постійними консультантами Нобелівського інституту. Зазвичай на цю роботу їм дається близько двох місяців.

Голосування з виборів лауреата або лауреатів премії проходить зазвичай на початку жовтня, і результати голосування відразу ж оголошуються офіційно. Імена, а також інша інформація, що стосується процесу висунення на нагороду, може стати доступною для громадськості лише через 50 років.

У 2012 році на Нобелівську премію миру претендував 231 кандидат, 43 з них - громадські та міжнародні організації.

Нобелівська премія миру за 2012 рік була присуджена Євросоюзу за 60-річний внесок союзу і його попередників у просування миру і примирення, демократії і прав людини в Європі. Церемонія вручення премії миру завжди проходить в Осло 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля - засновника п'яти Нобелівських премій. Чотири інших вручаються у Стокгольмі.

Читайте також:

Нобелівську премію миру вручили трьом керівникам Євросоюзу

Нобелівські лауреати виступили проти присудження Євросоюзу премії миру

ЄС визначився, куди витратить гроші від Нобелівської премії миру

Нобелівську премію миру присудили Європейському союзу

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...