МКС звинуватять у заангажованості в разі видачі ордеру на арешт Нетаньяху

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
МКС звинуватять у заангажованості в разі видачі ордеру на арешт Нетаньяху © Міжнародний кримінальний суд
Союзники Ізраїлю не хочуть розвитку подій в такому напрямку.

Рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордерів на арешт членів ізраїльського політичного та військового керівництва може поставити хрест на переговорах Ізраїлю і ХАМАСу про припинення вогню. Це один із мотивів, чому не допустити видачі МКС ордерів на арешт високопоставлених ізраїльтян намагається не лише Тель-Авів, а й його союзники, пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко у матеріалі «Суд у Гаазі може прирівняти Нетаньягу до Путіна. Чому це погано для України».

Так, Вашингтон, який у 2002 році відкликав свій підпис під Римським статутом та має свою непросту історію відносин з МКС, заявив, що розслідування стосовно дій Ізраїлю в секторі Гази, а також видача з огляду на це ордерів на арешт ізраїльтян виходить за межі юрисдикції суду.

Також в конгресі США попередили суд про відповідні заходи в разі видачі ордерів. Наприклад, про запровадження санкцій проти співробітників МКС, причетних до розслідування щодо США та їхніх союзників.

Автор зазначає, що можливе рішення МКС стане принизливим ударом по репутації Ізраїлю як держави, котра відновлює справедливість, і це зовсім не подобається його союзникам.

«Тож одне з ключових питань у нинішньому палестинському кейсі: чи буде в суду достатня доказова база, щоби висунути обвинувачення представникам політичного та військового керівництва Ізраїлю?», - пише Кравченко.

Він припускає, що навіть за наявності сильної доказової бази МКС не уникне звинувачень у заангажованості та «прогинанні» під тиском країн Глобального Півдня.

Аналітик підкреслює, що в Гаазі розуміють ризики. Зокрема і той, що видача ордерів на арешт без гарантії виконання рішення суду вдарить по престижу МКС і призведе до розмивання авторитету міжнародних судових установ.

Нагадаємо, що Державний секретар США Ентоні Блінкен до 8 травня повинен повідомити Конгрес, чи вважає він достовірними запевнення Ізраїлю в тому, що використання ним американської зброї не порушує американське або міжнародне право.

Водночас ізраїльський уряд уже заявив адміністрації Байдена, що якщо Міжнародний кримінальний суд видасть ордери на арешт ізраїльських лідерів, він «вживе заходів у відповідь» проти Палестинської влади, які можуть призвести до її краху.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі