Топ Новини

Лідери африканських країн відмовилися визнати самопроголошеного президента ЦАР

4 квітня 2013 в 10:51

Африканські лідери за підсумками регіонального саміту відмовилися визнавати лідера повстанців Мішеля Джотодію президентом Центральноафриканської Республіки.

джотия
Мішель Джотодія

Лідери африканських країн відмовилися визнати президентом Центральноафриканської республіки лідера повстанської групи "Селека" Мішеля Джотодію. Таке рішення було ухвалено 3 квітня на саміті Економічного співтовариства країн Центральної Африки (ЕКОЦАС), який минув у Чаді.

За словами президента Чаду Ідріса Дебі, у ЦАР має бути створений комітет, який буде представляти виконавчу владу протягом перехідного періоду, а також обере тимчасового президента на термін не більше півтора року. Інакше країни не готові визнати тимчасового главу держави.

Державний переворот стався у Центральноафриканській республіці 24 березня після того, як повстанці захопили столицю країни, місто Бангі. Президент ЦАР Франсуа Бозізе втік із країни.

Наступного дня голова повстанців Мішель Джотодія припинив дію конституції і оголосив про розпуск парламенту і уряду. Джотодія оголосив себе тимчасовим главою держави на наступні три роки. За його словами, до кінця цього терміну у країні пройдуть вибори, на які він сам балотуватися не буде. 31 березня був сформований тимчасовий уряд.

Центральноафриканська республіка є однією з найбідніших і найменш населених країн континенту. Після того як у 1960 році колишня французька колонія була проголошена незалежною державою, влада в ній ще жодного разу не змінювалася ненасильницьким шляхом.

Читайте також:

Самопроголошений президент ЦАР сформував тимчасовий уряд

Лідер повстанців у ЦАР оголосив себе новим президентом. У країні діють французькі війська

Повстанці захопили президентський палац у Центральноафриканській Республіці

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...