Топ Новини

Кемерон закликав Шотландію не виходити зі складу Великобританії

10 лютого 2013 в 12:41

Прем'єр країни, яка сама думає про вихід з Євросоюзу, просить Шотландію "не руйнувати" об'єднане королівство.

Британський прем'єр-міністр Девід Кемерон закликав Шотландію не виходити зі складу Великобританії. Статтю із закликом глави британського уряду було опубліковано сьогодні в шотландських ЗМІ, передає Reuters.

Нагадаємо, референдум про отримання Шотландією незалежності може відбутися вже в 2014 році.

"Якщо міркувати по-простому, то Британія працює. І працює добре. Навіщо руйнувати її? Це і повинна вирішити для себе Шотландія. Але її відповідь важлива для всього Сполученого Королівства. Шотландії краще залишитися у складі Британії. Нам всім краще разом, ніж поодинці", - зазначив Кемерон в статті.

Партія консерваторів, яку очолює прем'єр-міністр, виступає проти незалежності Шотландії. Дві інші провідні британські партії - ліберал-демократи і лейбористи також противляться її відділенню. Прихильником надання Шотландії незалежності виступає Шотландська національна партія на чолі з Алексом Салмондом. За планом сепаратистів, Шотландія повинна вийти зі складу Великобританії вже в 2016 році.

Опитування громадської думки свідчать, що зараз кількість прихильників відділення становить 32%, у той час як частка противників незалежності Шотландії досягає 47%.

Нагадаємо, що Шотландію та Англію пов'язує Акт про унію від 1707 року, коли дві держави підписали угоду про створення Королівства Великобританії. Законодавчою основою для розбіжності суб'єктів можна вважати Акт про Шотландію від 1998 року. Зокрема, в ньому закріплено ряд положень, які розширюють автономію регіону, наприклад заснування власного парламенту.

Читайте також:

Велика Британія дозволила Шотландії провести референдум про незалежність

Шотландія може вийти зі складу Великобританії в 2016 році

Європа закликала Британію "не виколупувати родзинки з булки" і залишитися в ЄС

Польська мова стала другою за використанням в Англії

Сорос застеріг Євросоюз від повторення долі СРСР

За матеріалами: РБК-Україна
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...