Які переваги має КНДР через підтримку Росії у війні проти України ‒ Bloomberg

Поділитися
Пхеньян може отримати незаслужений «блиск легітимності».

Повна підтримка КНДР із боку Росії може «збільшити апетит» Кім Чен Ина до ризику, коли йдеться про погрози Південній Кореї та експорт зброї за кордон, а також допомогти Пхеньяну ігнорувати заклики США повернутися до ядерних переговорів,

Оскільки Північна Корея постачає зброю для підтримки війни РФ проти Україні, Пхеньян отримує вигоду від «усього спектру» поліпшення дипломатичних відносин із Росією - від економічної допомоги і безпекових договорів до дипломатичних бонусів, розповіла в інтерв'ю для Bloomberg представниця Держдепу США з питань Північної Кореї Чжун Пак.

«Це може надати цій колись ізольованій країні блиск легітимності, якого вона не заслуговує і не повинна мати. Ми стурбовані тим, що це може змусити Кіма піднімати градус напруги і думати, що його «повідок» довший, ніж він є насправді», ‒ сказала Пак.

За її словами, КНДР уже відправила до Росії близько 11 000 контейнерів з боєприпасами, а також 40 балістичних ракет. Це зміцнило сили армії Владіміра Путіна після того, як вони не змогли реалізувати свої плани на початку повномасштабної війни і коли російська оборонно-промислова база була підірвана хвилею західних санкцій.

Натомість Росія надає Північній Кореї продукти, сировину та деталі, які використовуються у виробництві зброї. Продовольча допомога допомогла Кіму стабілізувати ціни на товари першої необхідності, а військова допомога може збільшити загрозу Пхеньяна для регіону.

За словами Пак, одним із суттєвих дипломатичних переваг, які Північна Корея отримала від своїх відносин з Москвою, стало те, що Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН про продовження роботи групи експертів, які протягом 15 років стежили за виконанням санкцій проти КНДР за розробку ядерної зброї.

«Зараз існує реальний ризик того, що близькі відносини Північної Кореї з Росією можуть зробити її зброю привабливішою у всьому світі», ‒ додала представниця Держдепу.

Південна Корея вже заявила, що північнокорейська зброя була використана бойовиками терористичного ХАМАС у війни проти Ізраїлю.

«Хоча Північна Корея нехтує західними санкціями і зусиллями, спрямованими на зупинку російської військової машини, китайські фірми також відіграли вирішальну роль у відновленні оборонно-промислової бази Кремля за допомогою технологій подвійного призначення та інших компонентів», ‒ заявили США.

Китайські компанії і банки також звинувачують у сприянні платежам північнокорейським організаціям, які фінансують програми Кіма з розробки ядерної зброї і балістичних ракет.

Нагадаємо, війська КНДР відпрацювали маневрування у позиції ядерної контратаки та ведення артилерійського вогню боєприпасами з імітацією ядерних боєголовок на випадок попередження про ядерну кризу.

Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула, адже воно подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик ‒ читайте у статті Наталії Бутирської на ZN.UA «Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі