Топ Новини

Іран прийняв ізраїльський ядерний ультиматум

2 квітня 2013 в 16:08

Аятола Алі Хаменеї прийняв рішення не йти на конфронтацію з Ізраїлем напередодні запланованих на червень 2013 року виборів президента Ірану.

iran_israil.jpg
ria.ru
Верховний керівник Ісламської республіки Іран аятола Алі Хаменеї прийняв рішення не переходити в ядерних розробках встановлених Ізраїлем кордонів. Про це повідомляє Wall Street Journal з посиланням на високопоставлених представників США, Ізраїлю і європейських країн.

Як наголошується в публікації, рішення має тимчасовий характер. Його мета - уникнути конфронтації до запланованих на червень 2013 року виборів президента Ірану. Хаменеї домагається обрання на пост номінального глави держави зручного для нього кандидата.

Нагадаємо, що нинішнього президента Махмуда Ахмадінеджада прихильники великого аятолли підозрюють у спробі переглянути основоположний для Ісламської республіки Іран принцип пріоритету духовного керівництва над політичним.

Режим аятол також прагне, щоб вибори пройшли у спокійній обстановці, а публікація їхніх підсумків не супроводжувалася масовими маніфестаціями протесту, як у 2009 році. Враховуючи, що санкції підірвали економіку країни, протестний потенціал за останні роки значно зріс.

Wall Street Journal стверджує, що іранські запаси урану, збагаченого до 20%, не перевищують 250 кілограмів, тобто кількості, необхідної для створення одного ядерного пристрою. Новий уран окислюється, а не направляється у сховища.

При цьому роботи зі створення необхідної для виробництва атомної зброї інфраструктури тривають. Їхнім центром став розташований у скельній породі підземний комбінат "Фордо". Встановлені тут центрифуги дозволять Ірану стрімко надолужити згаяний час.

Як зазначив посол Ізраїлю у Вашингтоні Майкл Орен, Тегеран визнав, що 250 кілограмів урану, збагаченого до 20%, - це "червона межа". Проте, за словами ізраїльського дипломата, влада Ірану діє дуже хитро, зробивши все необхідне, щоб цю межу можна було перетнути за лічені тижні.

The Wall Street Journal
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Констанжогло 1 апреля, 00:53 Сьогодні, якби в нас було мудре керівництво країни, воно заявило б: "Капітал в Україні священний і недоторканний!", відразу ж почавши неухильно дотримуватися цього зобов'язання ---- какая наивность, думать, что от руководства зависит законопослушание в стране.;) Главное преимущество Кипра - английское право, которое реально обеспечивало права инвесторов. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Liza 30 марта, 12:01 А для чого підказувати про фонди спільного інвестування? Це ж така сама чорна діра, що і офшори. То автор за чесний бізнес чи ні? Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...