Топ Новини

Громадяни Куби отримали право вільно виїжджати за кордон

14 січня 2013 в 10:02

Кубинська влада зробила крок до лібералізації, скасувавши виїзні візи.

Вперше з 1961 року кубинці зможуть вільно вирушити за кордон без спеціального дозволу влади.

Закон, що скасовує "виїзні візи", набрав чинності на Кубі у понеділок, 14 січня.

Тепер для виїзду за кордон повнолітньому кубинцеві достатньо мати дійсний паспорт, авіаквиток і візу країни призначення, якщо вона потрібна.

Раніше для цього був необхідний спеціальний дозвіл влади і запрошення приймаючої сторони. Для оформлення виїзних документів треба було сплатити близько 300 доларів, що в 15 разів вище офіційної середньої зарплати у країні.

"Невиїзними" були, зокрема, десятки тисяч медичних працівників, а фахівці з вищою освітою повинні були погоджувати поїздку з профільним міністром.

Зняття цих заборон стало серйозною зміною у житті острова, влада якого обмежила право громадян залишати країну незабаром після комуністичної революції.

При цьому низка обмежень залишається чинною для спортсменів і деяких категорій фахівців, які вважаються особливо важливими для Куби. Крім того, поки незрозуміло, чи зможуть за новим законом покинути країну дисиденти.

Кубинська влада також полегшила тимчасовий в'їзд у країну для тих, хто нелегально залишив Острів свободи після 1994 року, коли були підписані міграційні угоди зі США. Крім того, ті, хто виїхав у віці до 16 років, тепер можуть повернутися для догляду за людьми похилого віку або хворими родичами.

За матеріалами: РИА Новости
Теги Куба світ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...