Головні кандидати в президенти Франції: шанси на перемогу і позиція щодо ситуації в Україні

Поділитися
Головні кандидати в президенти Франції: шанси на перемогу і позиція щодо ситуації в Україні Макрон і Ле Пен залишаються фаворитами президентських перегонів, однак шанси потрапити в другий тур у інших кандидатів великі
DT.UA зібрало все найголовніше про основних кандидатів у президенти Франції.

23 квітня у Франції відбудеться перший тур президентських виборів, в якому визначаться два головних претенденти на роль глави країни. За вихід у другий тур поборються 11 кандидатів, четверо з яких мають реальні шанси на перемогу. DT.UA зібрало головну інформацію по основним кандидатам.

Хто має найбільші шанси вийти в другий тур?

Кандидатами з найвищим рейтингом залишаються центрист Еммануель Макрон, а також ультраправа Марін Ле Пен з рейтингом 23% і 22% відповідно. На третьому місці розташувався колишній фаворит Франсуа Фійон, якого зараз підтримують 21% виборців. Замикає чільну четвірку представник лівих сил Жан-Люк Меланшон, якого підтримують 18% виборців.

DT.UA

Представник партії уряду Бенуа Амон має лише 8% підтримки, що означає практично нереальний вихід кандидата у другий тур. Тим не менш, варто відзначити, що саме Амон є найбільш послідовним прихильником антиросійських санкцій і підтримки України серед кандидатів. Амон неодноразово згадував про бажання продовжити політику Франсуа Олланда щодо тиску Франції на Росію з питання Мінських угод.

Серед інших кандидатів ж домінують проросійські погляди, проте зустрічаються і виключення.

Еммануель Макрон

Facebook/Emmanuel Macron
Макрон є наймолодшим і одночасно найбільш рейтинговим кандидатом нинішніх виборів. Крім найвищої підтримки в першому турі, Макрон має вагому перевагу над будь-яким іншим кандидатом у другому турі. Прихильників цього кандидата радує зважена фіскальна політика, позитивне ставлення до Європи і місце Франції в ній, а також хороші відносини зі світовими лідерами. Противники Макрона згадують йому його банкірське минуле (натякаючи на лобіювання інтересів найбагатших), а також скаржаться на відсутність сильної команди за його спиною.

Зовнішньополітична риторика Макрона є найбільш позитивною для України, серед головних претендентів на пост глави держави. Макрон неодноразово засуджував російську агресію, а також говорив про необхідність посилення Євросоюзу. При цьому, хоча Макрон говорить про необхідність діалогу з Росією, він нагадує про її порушення міжнародного права в разі анексії Криму. Тому цього кандидата критикують в Москві, а голова штабу Макрона заявляв про інформаційні і кібератаки на їх сервера з боку Росії.

Марін Ле Пен

Facebook/Marine Le Pen
Зовнішня політика Ле Пен є дзеркальною протилежністю Макронової. Ле Пен пропонує відмовитися від Шенгенської угоди і закрити кордони. Крім того глава ультраправого "Національного фронту" заявляла про можливість виходу Франції з єврозони, ЄС, а також НАТО. Правда в останні дні агітації Ле Пен зменшила темп і сконцентрувалася на боротьбі з імміграцією та закриттям кордонів, пропонуючи винести інші питання на референдуми.

Ле Пен відверто заграє з Москвою, розмірковуючи про безглуздість санкцій, російський Крим і союз з Володимиром Путіним для боротьби з глобалістами. Раніше Ле Пен звинувачували в отриманні кредитів від російських банків, а її візити до Москви не залишають сумнівів у її зовнішньополітичних пріоритетах.

Главу "національного фронту" звинувачують в декількох порушеннях, серед яких незаконне привласнення грошей Євросоюзу. Втім, зараз Ле Пен відмовляється свідчити у цій справі, використовуючи депутатську недоторканність.

Незважаючи на свій високий рейтинг і довге лідерство в соцопитуваннях, Ле Пен прогнозовано програє будь-якому з трьох її основних суперників у другому турі.

Франсуа Фійон

Wikimedia commons
У січні Франсуа Фиойна вважався головним претендентом на посаду президента, однак після судової справи проти його дружини, рейтинги кандидата від "Республіканців" значно просіли. Тим не менш, він знаходиться в декількох відсотках від лідера, а недавня підтримка екс-президента Ніколя Саркозі дасть йому голоси тих республіканців, які раніше сумнівався у своєму виборі.

Фійон має сильну економічну програму, однак її радикальність злить електорат лівих партій. А до зовнішньополітичної частини програми Фійона залишається багато питань. Республіканець говорить про важливість ЄС для Франції та готовність проводити в ньому трансформації. Однак Фійон має симпатії до Росії, нехай не такі відкриті як Ле Пен, проте все одно помітні. Фійон часто обходив питання антиросійських санкцій, а напередодні заявив про безглуздість обговорення питання Криму, який, на думку кандидата, "культурно, історично і лінгвістично російський".

Кандидат від "Республіканців" також має в своєму багажі підозрілу історію з маніпуляцією російського державного іномовника "Sputnik", який завищив рейтинги кандидата. Важливим сигналом по відношенню до України було і голосування Європарламенту щодо безвізу Україні. З усієї фракції "ЄНП", утрималися (а один депутат навіть віддав голос проти) тільки члени партії Фійона.

Жан-Люк Меланшон

Facebook/Jean-Luc Mélenchon
Меланшон став найбільшою несподіванкою останніх тижнів кампанії, спочатку перемігши на теледебатах, а потім стрімко увірвавшись до когорти найбільш рейтингових кандидатів. Важливим секретом успіху Меланшона стали його "домовленості про ненапад" з соціалістом Амоном. У підсумку Меланшон сконцентрував навколо себе основну масу лівого електорату країни.

Представник політсили, яка поглинула французьких комуністів, Меланшон дуже суперечливий у своїй програмі. З одного боку він грає на полі соціального популізму, зеленої енергетики і відкритого суспільства. З іншого – залучає протестний електорат критикою Євросоюзу і НАТО. Меланшон концентрується на внутрішніх питаннях Франції, однак не виявляє антипатії до Росії. Більш того, на тлі ярого антиамериканізму кандидата, питання Росії відходить на другий план.

Нагадаємо, що опитування після "великих дебатів", які відбулися увечері 4 квітня, несподівано показали, що лівий кандидат Жан-Люк Меланшон був найпереконливішим в ефірі. Меланшон зміг завоювати підтримку 25% глядачів дебатів, тоді як Еммануель Макрон отримав 21% підтримки.

Як повідомлялося, лідер партії "Вперед" Еммануель Макрон став кращим в ході перших передвиборних дебатів у Франції, свідчать дані опитування, проведеного компанією Elabe за замовленням інформаційного телеканалу BFMTV.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі