Європейські лідери готують план підтримки України у разі другого можливого президентства Трампа — NYT

Поділитися
 Європейські лідери готують план підтримки України у разі другого можливого президентства Трампа — NYT © EPA-EFE/SHAWN THEW
Віра в те, що на Трампа та його союзників можна вплинути щодо України, лежала в основі березневої зустрічі у Вільнюсі офіційних осіб з Литви та України й прихильників Дональда Трампа.

У той час як багато хто в Європі занепокоєний можливістю другого президентства Дональда Трампа, яка, як вони вважають, може покласти край підтримці України з боку США, деякі з найзапекліших ворогів Росії пішли іншим шляхом: вони намагаються порозумітися з оточенням Трампа. З цією метою правляча партія Литви, яка є непохитним прихильником України, минулого місяця організувала зустрічі між українцями, балтійськими політиками, які виступають за збільшення військових витрат для протидії Росії, і групою колишніх чиновників адміністрації Трампа. На зустрічі також були присутні члени протрампівських груп, наприклад з впливової консервативної організації The Heritage Foundation, яка скептично ставиться до допомоги Україні, зазначає The New York Times.

Учасників з України очолював Олександр Мережко, голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. Він повідомив, що звернення до союзників Трампа було просто визнанням небезпечної вразливості України перед мінливою американською політикою.

"Коли ми боремося за своє виживання, ми не можемо дозволити собі протистояти ні Байдену, ні Трампу. Якщо ми зробимо неправильну ставку, ми ризикуємо втратити нашу країну", — сказав Мережко.

Мережко та інші учасники сказали, що під час інформаційно-просвітницької роботи обговорювалося, що друга адміністрація Трампа може означати для України й майбутнього НАТО. Згідно з їхніми словами, один з прихильників Трампа хотів дізнатися, чому американські платники податків повинні платити за війну в Україні. Ті, хто виступав за допомогу, закликали Україну та її балтійських прихильників сформулювати свою пропозицію про допомогу проти Росії в економічних термінах, які б апелювали до трансакційного підходу Трампа до зовнішньої політики.

"Допомога Україні дає робочі місця американцям", — зазначив Мережко.

Жиґімантас Павільоніс, литовський законодавець, який організував зустріч, сказав, що замість того, щоб протистояти Трампу, Україна та її прихильники повинні подружитися з ними й пояснити, що "існує величезний американський інтерес у боротьбі" проти Росії. 

"Трамп трохи божевільний, і ніколи не знаєш, як він відреагує, його повернення до Білого дому може виявитися кращим для України, ніж багато хто очікує", — вважає Павільоніс.

Він додав, що президент Трамп "був набагато кращим для нашого регіону, ніж Обама", який відмовлявся надавати зброю Україні після того, як Росія анексувала Крим у 2014 році. Трамп змінив цю політику і надіслав протитанкові ракети Javelin. Він також збільшив військову присутність США на східному фланзі НАТО.

Нагадаємо, що медіа-організація Politico розповіла чому Трамп ненавидить Україну. Він звинувачує Україну у власних політичних невдачах. Трамп також відчуває антипатію до України через переконання, що саме вона втрутилася в американські вибори. Про те, що чекати Україні від виборів у США читайте у статті Олега Шамшура "Чого очікувати Україні й світу в разі нового "пришестя" Дональда Трампа"?.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі