Демонстрація сили Трампом у Сирії може послабити внутрішні позиції Сі Цзіньпіна в Китаї – експерт

16 квітня в 09:31

Показово, що особисто китайський лідер ніяк не відреагував на авіаудари США по Сирії.

Дональд Трамп
Що дійсно вдалося Трампу зробити своїм ударом по Сирії, так це в черговий раз жорстко потролити Сі Цзіньпіна
Завдавши удару по авіабазі у Сирії рівно в момент візиту китайського лідера, Дональду Трампу вдалося в черговий раз "жорстко потролити" Сі Цзіньпіна. Про це у своїй статті для DT.UA пише експерт Інституту суспільно-економічних досліджень Юлія Курнишова.

Автор нагадує, що китайські офіційні особи надзвичайно чутливі до протоколу і висвітлення своїх державних візитів. Досить згадати образу, що залишилася у них після попереднього візиту Сі Цзіньпіна в США в 2015 році, який був відсунутий у тінь одночасним туром Папи Франциска з США. Збіг у часі саміту в Мар-а-Лаго і "бойового хрещення" Трампа як головнокомандувача було розцінено Китаєм як знак неповаги, спроба американського президента "привласнити собі все шоу".

"Показово, що особисто китайський лідер ніяк не відреагував на авіаудари США по Сирії. Китайські ЗМІ, за рідкісним винятком, також не оминули цю подію увагою, висвітлюючи в основному позитивні моменти саміту", пише Курнишова.

Ще однією можливістю для США використовувати демонстрацію сили у Шайраті для тиску на керівництво КНР є ослаблення позицій самого Сі Цзіньпіна в китайському політичному розкладі, зазначає експерт. Восени нинішнього року пройде черговий, XIX з'їзд Компартії Китаю. Зовнішньополітичні невдачі китайського лідера стануть для нього чутливими — Сі будує свою зовнішню політику на власній концепції "китайської мрії", згідно з якою Китай займе на міжнародній арені належне місце, даючи простим китайцям підстава для гордості за свою країну. На відміну від попередників, нинішній китайський лідер відкрито говорить про глобальний характер завдань зовнішньої політики і про лідерство КНР в міжнародних справах.

Читайте також: Китай закликає США і КНДР не дати прийти конфлікту до "незворотних наслідків"
Раніше повідомлялося, що підтримка Північної Кореї може призвести Китай до серйозного конфлікту з США. Китаю доведеться балансувати між тиском Дональда Трампа та допомогою КНДР.

Детальніше про вплив удару по Сирії на відносини США і Китаю читайте в статті Юлії Курнышовой "Сирійський хід" у грі Трампа і Сі Цзіньпіна" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...