Далай-лама: Концепція війни застаріла у взаємозалежному світі

30 грудня 2013 в 11:55

За словами духовного лідера, "наш світ стає все більш взаємозалежним, і тому, знищуючи супротивника, ми з неминучістю знищуємо самих себе".

Далай-лама XIV (Тензин Гьятсо)
Далай-лама XIV Тензін Гьяцо

Концепція війни застаріла, оскільки світ стає все більш взаємозалежним, і, знищуючи "противника", ми з неминучістю знищуємо самих себе, заявив в інтерв'ю РІА "Новости" Далай-лама XIV Тензін Г'яцо.

"Війни були частиною людської історії протягом тисячоліть. В основі війни лежить поділ людей на своїх і чужих, помилкова думка, що перемогти можна, лише знищивши противника. Але сьогодні ситуація змінилася, наш світ стає все більш взаємозалежним, і тому, знищуючи супротивника, ми з неминучістю знищуємо самих себе. Таким чином, концепція війни застаріла", - сказав Далай-лама.

За його словами, "не насильницьким шляхом, а тільки з опорою на добру волю людей, за допомогою освіти, ми можемо змінити світ". "Якщо ми станемо поважати сусідів і всіх інших людей, то більше не буде війн. Нехай у всіх у нас різні релігійні переконання, різна ідеологія, різні державні системи, тим не менш, ми все одно частина світового співтовариства. А значить, повинні серйозно замислитися про благо інших. Таким чином, самому поняттю війни більше не залишиться місця у нашому житті", - вважає духовний лідер.

"За допомогою освіти ми можемо змінити мислення людей, щоб у них на першому місці стояло не я, а глобальне ми. Кожен із нас - це частина великого ми, така реальність. І навпаки, весь світ - це частина кожного з нас. А значить, у наших власних інтересах серйозно подбати про благополуччя всього людства і про охорону навколишнього середовища", - підкреслив він.

Читайте також:

Далай-лама допускає, що його наступником може стати жінка

Далай-лама стурбований дотриманням прав людини в Україні

Китайська влада має намір сама обирати наступного Далай-ламу

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...