Топ Новини

"Брати мусульмани" жахаються: пропозиція ООН щодо прав жінок "зруйнує світ"

15 березня 2013 в 14:19

Консервативні країни, причому не тільки мусульманські, а й Росія та Ватикан, прагнуть заблокувати пропозицію ООН щодо зниження насильства над жінками.

Мусульманки, ислам
Консерватори прагнуть не допустити прийняття декларації ООН про права жінок

Правляча в Єгипті партія "Брати мусульмани" виступила проти ухвалення декларації Комісії ООН щодо статусу жінок, запевнивши, що цей документ "зруйнує світ" і призведе до "повної дезінтеграції суспільства".

ООН пропонує, зокрема, підняти мінімальний шлюбний вік, легалізувати аборти, декриміналізувати гомосексуалізм, зробити контрацептиви більш доступними і надати заміжнім та одиноким матерям рівні права, пише Christian Science Monitor.

Документ включає пункти, які суперечать встановленим принципам ісламу, шкодять ісламській етиці та руйнують сім'ю, яка, згідно з єгипетською конституцією, є основним елементом суспільства. Ратифікація декларації призвела б до дезінтеграції суспільства і точно стала б останнім кроком інтелектуального і культурного вторгнення в мусульманські країни, що нищить моральну специфіку, яка допомагає зберігати цілісність ісламських товариств", - заявили "Брати мусульмани".

Ісламісти також підкреслили, що пропозиція ООН кине все суспільство у розпусту і поверне його в епоху невігластва.

Виступаючи від імені групи африканських держав, Єгипет запропонував поправку до проекту, яка дозволить країнам не втілювати в життя положення декларації, якщо вони суперечать їхнім культурними традиціями. Проте в ООН вважають, що така поправка порушить весь сенс декларації.

Втім, зірвати ухвалення декларації також погрожує альянс Росії, Ірану, Єгипту, Ватикану і низки інших держав, де при владі перебувають консерватори, повідомили дипломати ООН. У багатьох заперечення викликав пункт про права сексуальних меншин, а також протизаплідні засоби і аборти.

Суть запропонованого ООН документа проти насильства над жінками:

1. Надання дівчаткам сексуальної свободи, а також свободи приймати рішення з приводу своєї статі і статі свого партнера (тобто - вирішувати, вступати їм у звичайні або гомосексуальні стосунки). Також пропонується підвищити мінімальний вік вступу в шлюб.

2. Забезпечення дівчаток-підлітків контрацептивами і навчання тому, як їх використовувати. Легалізація абортів з метою рятування від небажаної вагітності, згідно з сексуальними і репродуктивними правами.

3. Надання рівних прав жінкам, які зраджують чоловікам, і синам, народженим від позашлюбних відносин.

4. Надання рівних прав гомосексуалістам, дотримання безпеки і захисту повій.

5. Надання дружинам повного права юридичного переслідування чоловіків за звинуваченням у насильстві або сексуальних домаганнях, що змусить відповідні органи здійснити проти чоловіків такі ж заходи, що здійснюються за зґвалтування або сексуальне домагання щодо незнайомої жінки.

6. Рівні права жінок та чоловіків у питанні успадкування.

7. Заміна опікунства на партнерство і повний розподіл ролей у родині між жінками та чоловіками. Це включає в себе витрати, турботу про дітей і хатню роботу.

8. Повна рівність у шлюбному законодавстві, яке включає в себе дозвіл на шлюб мусульманок з немусульманами, заборона полігамії, приданого, контролю чоловіка за витратами в родині.

9. Передача повноважень з розлучення з рук чоловіків суддям і розподіл всієї власності після розлучення.

10. Скасування необхідності дозволу чоловіка на подорожі, роботу або використання контрацептивів.

Читайте також:

В Україні вирішили зрівняти зарплати чоловіків та жінок

"Ісламські патрулі" карають жителів Лондона за недотримання законів шаріату

ЄС стурбований: Угорщина зробила свою конституцію антидемократичною

Human Rights Watch звинуватила США в лицемірстві, а Росію - в рекордному авторитаризмі

За матеріалами: inosmi.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...