Австрія на виборах президента обирала серед двох однакових бід – WSJ

Поділитися
Австрія на виборах президента обирала серед двох однакових бід – WSJ Беллен так же снисходительно относится к России, как и националист Хофер. © Facebook/Alexander Van der Bellen
Видання пише, що переможець Ван дер Беллен відрізняється від свого опонента на виборах хіба що чемністю.

Більшість європейців полегшено видихнули, коли австрійські виборці не захотіли вручати суто церемоніальну посаду президента Австрії право-радикальному кандидату. Хоча відрив був дуже невеликий.

Якби лідер австрійської "Партії свободи" Норберт Хофер переміг на виборах, він би став першим лідером у Західній Європі з націоналістичними поглядами з часів Другої світової війни. Однак для заспокоєння немає причин, тому що переможець не набагато кращий.

Про це в редакційній статті пише Wall Street Journal, нагадуючи, що в другому турі президентських виборів в Австрії змагалися націоналіст Норберт Хофер і колишній лідер "Партії зелених" Александер Ван дер Беллен. Кандидати від правлячих "Соціал-демократичної" і "Народної" партій зазнали поразки ще в першому турі.

Найбільша увага була прикута саме до Хофера. Його націоналістична "Партія свободи" впродовж останніх років намагалася пом'якшити свій тон, але й досі виступає за "запровадження огидної політичної суміші з економічного протекціонізму, нативізму і вихваляння Володимира Путіна". Популяризувати ці ідеї допоміг наплив біженців з Близького Сходу. Австрія стала однією з головних транзитних країн для іммігрантів, які прямували в Німеччину.

"Право-центристи і ліво-центристи підтримали кандидатуру Ван дер Беллена. Але "зелені" навряд чи кращі, ніж "Партія свободи". Хіба що вони чемніші", - йдеться в статті.

Обидва кандидати в президенти виступали проти угоди про вільну торгівлю між ЄС, США і Канадою. А Ван дер Беллен запропонував економічну платформу, яка майже повністю зіткана із "зелених дурниць". Зокрема, він вимагає запровадити "екологічні податки на основі СО2", підвищення стягнення за використання вантажівок, і створення 20 тисяч органічних ферм за державний кошт. "Зелені" також поблажливо висловлюються щодо дій Росії у своїх зовнішньополітичних заявах, що їх майже не відрізняє від націоналістів.

Читайте також: В Австрії стартував другий тур президентських виборів

Тож не дивно, що Ван дер Беллен переміг з дуже незначним відривом, набравши 50,3% голосів. Неприємний вибір Австрії став одним із тих, з яким Європі доведеться зіштовхуватися все частіше, якщо правлячі партії не зможуть забезпечити економічне зростання і не почнуть більше приділяти увагу таким болючим для виборців питанням, як імміграція і інтеграція.

В цей же час, видання Financial Times писало, що Австрія не обрала президента-націоналіста, але він досі дуже популярний. Ці вибори засвідчили фактичний кінець післявоєнної двопартійної системи в Австрії. "Соціал-демократична" і правоцентристська "Народна партія" так довго правили країною, що в них закінчилися ідеї і вони втратили довіру громадськості.

Тим часом, опитування показали, що більшість виборців проголосували за Ван дер Беллена лише для того, щоб не дозволити перемогти Хоферу. У всякому разі, новий президент Австрії вступить у повноваження 8 липня.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі