Після виборів в Україні боротьба за владу тільки почнеться – експерт

Поділитися
Після виборів в Україні боротьба за владу тільки почнеться – експерт Після виборів в Україні боротьба за владу тільки почнеться
Вибори в Раду повинні були зміцнити позиції президента Порошенка, однак українці дедалі менше очікують від нього змін.

Після дострокових виборів до Верховної Ради цієї неділі в Україні тільки почнеться боротьба за владу. А соціальна напруга не зникне. Парламентські вибори були покликані зміцнити позиції президента Петра Порошенка і відкрити перед ним можливості проводити реформи. Однак українці все менше чекають реальних змін у політиці.

Про це на сторінках The Guardian пише дослідник України і Східної Європи з Центру Карнегі Балаш Арабік. Він зауважує, що оптимістична політична кампанія перед виборами сильно контрастує з особистим досвідом українців.

А війна на Сході України і погіршення соціально-економічного становища приведуть в Раду людей, які не готові до діалогу, а швидше будуть відстоювати свої власні погляди на ситуацію і її вирішення.

Партія президента Петра Порошенка і її союзники в своїй передвиборчій кампанії зосередили увагу на питанні миру в Донбасі. Однак, на думку автора статті, це не те, чого вимагає суспільство.

"Мирний план Порошенка не підтримують половина населення, якщо вірити останнім опитуванням. Та разом з тим, президентська партія лідирує в політичній гонці", - йдеться в статті.

Арабік також зауважує, що Порошенко в своєму блоці об'єднав дуже різних людей, серед яких окрім старих і нових політиків є також депутати з партії Віктора Януковича, представники українських олігархів і військові.

"Враховуючи дуже велике різноманіття зацікавлених сторін всередині партії, вони будуть боротися за владу в парламенті після виборів", - вважає експерт.

Він також зауважує, що значну частку місць в Раді здобудуть радикали, такі як партія Олега Ляшка і "Свобода". Партії ж "Самопоміч" і "Народний фронт" прем'єр-міністра Яценюка, на думку Арабіка, націлені на середній клас. Але вони в новому парламенті матимуть малий вплив.

"Присутність більше 30 громадських активістів і десятки солдатів у різних партіях означає, що в Раду прийде нова кров. Поява представників громадянського суспільства в парламенті – це хороший знак, оскільки Україні гостро необхідна нова відповідальна політична еліта. В цей же час колишні однопартійці Янувича в основному розраховують на мажоритарні округи", - йдеться в статті.

В цей же час, автор зазначає, що громадські активісти хоч і пройдуть в Раду, вони навряд чи зможуть змусити парламент провести необхідні для євроінтеграції реформи. Оскільки в них немає досвіду в таких справах. Що ж стосується солдатів у Раді, то від них чекають "боротьби в парламенті у прямому сенсі".

"Рада може стати новим полем бою. В цей же час поява військових ставить інше питання: а де інші професіонали, такі як юристи, лікарі, економісти, вчителі?" - йдеться в статті.

Арабік радить Заходу після виборів у Раду "шукати поєднання потреб з можливостями". Після голосувань політика центральної влади щодо інтеграції з ЄС буде й далі більше схожою на рішення, а не на стратегію. Тому для Європи краще зосередитися на регіонах і докласти зусиль до їхнього розвитку.

"Для більшості українців боротьба за виживання тільки починається. Через зниження очікувань від Києва, пріоритетом для Заходу має бути збільшення уваги до галузей, розвиток яких може призвести до швидкого і відчутного покращення життя українців", - пише експерт.

Нагадаємо, що більше 40% українців вірять, що вибори змінять ситуацію в країні на краще. В цей же час, в ЄС впевнені, що псевдовибори в Донбасі перекреслять мінські домовленості. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі