Топ Новини

У ЦВК немає підстав для призначення повторного голосування

7 листопада 2012 в 08:35
У ЦВК заявили, що за законом повторні вибори в одномандатному окрузі проводяться тільки в тому випадку, якщо вибори в цьому окрузі визнані такими, що не відбулися.
cik_tsik_cvk.jpg
ZN.UA

У Центральній виборчій комісії заявляють, що в рамках чинного закону про вибори виконати постанову парламенту, яка рекомендує ЦВК провести повторне голосування в декількох одномандатних округах, неможливо.

«Згідно зі статтею 104 закону, повторні вибори в одномандатному окрузі проводяться у разі, якщо вибори в цьому окрузі визнані такими», - пояснили в ЦВК на умовах «off record» «Коммерсанту-Украина» норму закону. «Справа в тому, що закон дає вичерпний перелік обставин, за яких вибори вважаються такими, що не відбулися - якщо в окрузі не було зареєстровано жодного кандидата в депутати або зареєстрований один кандидат, і за нього проголосувало менше 50% виборців. Як видно, жодна з перерахованих обставин не дає ЦВК підстав призначити повторні вибори в проблемних округах», - зазначив співрозмовник.

Нагадаємо, у вівторок, 6 листопада, Верховна Рада своєю постановою рекомендувала Центральній виборчій комісії (ЦВК) призначити повторні вибори у п'яти одномандатих округах - № 94, 132, 194, 197, 223.

У свою чергу, Об'єднана опозиція «Батьківщина» заявила, що не визнає результати виборів, поки опозиційним кандидатам не повернуть «вкрадені мандати».

Вибори народних депутатів пройшли в Україні 28 жовтня. Вибори пройшли за змішаною системою: 225 народних депутатів обирали за партійними списками, ще 225 - за мажоритарними округами. В даний час в ЦВК в електронному вигляді надійшли 99,95% протоколів за партійними списками і 99,62% - по одномандатних округах.

Читайте також:

Рада схвалила перевибори в «проблемних» округах

Об'єднана опозиція висунула умову визнання виборів - «повернути вкрадені мандати»

Опозиція готова заблокувати роботу старої і нової Ради

Рада створила комісію з розслідування порушень на виборах

Гриценко назвав зрадою визнання деякими опозиціонерами перевиборів у проблемних округах

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...