Топ Новини

ЦВК оприлюднив остаточні дані за партійними списками

11 листопада 2012 в 07:23
Центрвиборчком оприлюднив результати підрахунку голосів за партійними списками. У багатомандатному загальнодержавному окрузі Партія регіонів отримала 72 мандати з 225, «Батьківщина» отримує 62 місця в Раді.
vybori (6).JPG
tovstyzhenko.com

Центральна виборча комісія затвердила протокол за результатами голосування на виборах народних депутатів України в багатомандатному загальнодержавному окрузі.

Згідно з протоколом, за Партію регіонів проголосувало 6116746 виборців (30,00%), ВО «Батьківщина» - 5209090 виборців (25,54%), партію «УДАР Віталія Кличка» - 2847979 виборців (13,96% ), Комуністичну партію України - 2687269 виборців (13,18%), ВО «Свобода» - 2129933 виборців (10,44%).

Таким чином, до парламенту проходять п'ять політичних партій, які ділять між собою 225 депутатських мандатів наступним чином: Партія регіонів - 72 мандати, ВО «Батьківщина» - 62, партія «УДАР» - 34, КПУ - 32, ВО «Свобода» - 25 .

Згідно з протоколом ЦВК, в списки для голосування було внесено 36 млн 213 тис 010 виборців, взяли участь у голосуванні - 20 млн 797 тис 206, зокрема за місцем перебування 949 тис 417 осіб.

ЦВК вже визнала обраними народних депутатів у 186 одномандатних округах із 225.

Попередньо в 220 одномандатних округах (без обліку 5 «проблемних округів») Партія регіонів набирає 113 мандатів, «Батьківщина» - 39, «УДАР» - 6, «Свобода» - 12. Таким чином, у цілому за партійними списками і мажоритарними округами попередньо Партія регіонів отримує 185 мандатів, «Батьківщина» - 101, «Удар» - 40, «Свобода» - 37, КПУ - 32 мандати.

Крім того, згідно з попередніми даними, обрано депутатами 43 самовисуванця і 7 представників інших партій (від партії «Єдиний центр» - 3, від «Народної партії» - 2, і по одному від партії «Союз» і Радикальної партії Олега Ляшка).

Відповідно до закону, рішення ЦВК про результати виборів набуває чинності після офіційного опублікування в газетах «Голос України» і «Урядовий кур'єр».

Разом з тим, рішення ЦВК може бути оскаржене в суді протягом п'яти днів. При цьому суд для забезпечення позову може призупинити публікацію результатів виборів до моменту винесення свого рішення по суті.

Парламентські вибори проводилися 28 жовтня по змішаній системі - по 225 народних депутатів обиралося за партійними списками і в одномандатних округах. Однак ЦВК прийняв постанову про те, що в п'яти одномандатних округах встановити результати волевиявлення громадян неможливо, у зв'язку з чим Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити в цих округах повторні вибори. Це стосується округів № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 223 (Київ Шевченківський район).

Партія регіонів за партійними списками традиційно набрала найбільше голосів у східних і південних областях, опозиція - в західних, центральних областях і Києві.

Так, Партія регіонів перемогла в 10 регіонах: Автономній республіці Крим, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Херсонській областях та Севастополі.

Крім того, Партія регіонів випередила опозицію в трьох округах Закарпатської області, по одному - в Житомирській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях.

В одному з округів Херсонської області найбільше голосів набрала Комуністична партія України.

ВО «Батьківщина» перемогла в 16 регіонах: у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та Києві.

Крім того, ВО «Батьківщина» більше всіх набрала голосів у двох округах Закарпатської області.

Серед інших опозиційних партій перемогли: ВО »Свобода» - в 6 округах у Львівській області, трьох - в Івано-Франківській області і в одному окрузі в Тернопільській області; партія «УДАР» - по одному округу в Закарпатській та Київській областях.

Цікава ситуація склалася в Закарпатській області - тут провладні та опозиційні партії поділили округи порівну: в трьох з шести округів перемогла Партія регіонів, ще в двох - ВО «Батьківщина» і в одному - партія УДАР.

В цілому провладні партії перемогли в 114 округах, опозиція - в 111 округах на території України.

Не подолали п'ятивідсотковий бар'єр 16 партій. Тільки за три з них проголосували більше 1% виборців. Так партія Наталії Королевської «Україна - вперед», за списком якої балотувався футболіст Андрій Шевченко і актор Остап Ступка, отримала 1,58% голосів виборців. За нею слідує партія «Наша Україна» (1,11%), яку вів на вибори третій президент України (2005-2010) Віктор Ющенко. Замикає цю «трійку» «Радикальна партія Олега Ляшка» з 1,08% голосів.

Серед 16-ти не подолали прохідний бар'єр Соцпартія України (0,45%) і партія «Російський блок» (0,31%). Замикають список ВО «Громада» (лідер - екс-прем'єр України Павло Лазаренко), Українська Національна Асамблея (УНА), що набрали 0,08% голосів виборців і Ліберальна партія України з 0,07% голосів.

Всього у Верховній Раді 450 народних депутатів. Таким чином, до 12 листопада ЦВК, швидше за все, оголосить результати виборів без даних з 5 «проблемних округів». Тобто, ймовірно, будуть визнані обраними 445 народних депутата.

Читайте також:

Частина кандидатів від опозиції відмовляються йти на перевибори в проблемних округах

Азаров покликав за стіл переговорів щодо сфальсифікованих округів

ЦВК призначить перевибори тільки після зміни закону про вибори

Свободівець: Нас сприймають як хлопців, які можуть морду набити. Якщо треба - то без питань

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...