Топ Новини

Суд відмовився скасувати рішення ЦВК про перевибори в окрузі Засухи

9 листопада 2012 в 11:31
Суд мотивував своє рішення тим, що кандидат від Об'єднаної опозиції Віктор Романюк не довів порушення виборчого законодавства та його прав.
zasuha.jpg
focus.ua

Суд відмовив у задоволенні скарги кандидата від Об'єднаної опозиції Віктора Романюка на постанову ЦВК про неможливість встановлення результатів виборів на ОВК № 94, переможцем в якому була оголошена кандидат від Партії регіонів Тетяна Засуха. Таке рішення оголосив головуючий суддя Олег Оксіненко.

Він мотивував рішення тим, що Романюк не довів порушення його прав. «Оскільки позивачем не доведені та в судовому засіданні не встановлені порушення виборчого законодавства, а також права та інтереси Романюка при прийнятті ЦВК постанови, то його позовні вимоги задоволенню не підлягають», - заявив він.

«Суд постановив кандидату в депутати Романюку у задоволенні позову до ЦВК відмовити», - зазначив суддя.

Він також назвав «передчасним» посилання представників Романюка на рішення Європейського суду з прав людини «Ковач проти України», який визнав неправомірним рішення про неврахування голосування виборців.

- Регіоналку Засуху, яка набрала на чверть голосів менше за Романюка, оголосили переможцем (ВІДЕО)


Як розповіла представник Романюка Тамара Мазур, суд виніс «слово в слово таке саме рішення, що і стосовно ОВК 94, незважаючи на те, що обґрунтування позову трохи відрізнялося».

Вона розповіла, що на засідання суду не з'явилися представники ЦВК. Окремо суд виніс рішення щодо цих дій ЦВК, але, за словами Мазур, воно фактично може не мати юридичних наслідків.

«Це така категорія справ, де ви повинні доводити, що вона законна і представити докази. ЦВК цього не робить, але, незважаючи на це, суд виніс рішення на користь ЦВК», - сказала Мазур.

«Ми заявляли клопотання витребувати документи з ЦВК - заяви і скарги спостерігачів, щоб побачити, чи вони були по 94 округу або ж по інших округах, бо їх там 5», - розповіла вона.

«Суд визнав явку ЦВК обов'язковою, але всупереч цій постанові суду ЦВК все одно не прислав свого представника до суду і не надав ніяких документів», - сказала Мазур.

«Ми просили включити копії протоколів від ДВК, які ми отримали від наших членів і у нас є оригінали, які мають таку саму юридичну силу, що й протоколи ЦВК з підписами всіх членів і спостерігачів, де є справжні результати виборів. З цих протоколів видно, що результати встановити можна і на 27 дільницях також, тобто підстав для проведення перевиборів немає», - підкреслила Мазур.

Але суд визнав, що це неналежний доказ.

Таким чином, суд залишив чинним рішення ОВК про визнання недійсним голосування на 27 дільницях, де проголосували близько 30 тисяч осіб.

Рішення ОВК базувалося на рішеннях суддів на підставі звернень спостерігачів від Партії регіонів і Тетяни Засухи, які стверджували, що їх не пустили на виборчу дільницю.

Нагадаємо, округ № 94 у Київській області, де балотувалася Засуха, є одним з п'яти «проблемних» округів, в яких парламент рекомендував ЦВК провести перевибори.

За офіційними даними з сайту ЦВК, в окрузі перемогла Тетяна Засуха - 41,80%. Представник «Батьківщини» Віктор Романюк програв їй з результатом 39,81%.

Читайте також:

«Батьківщина» програла в суді округ № 94 регіоналці Засусі

У скандальному окрузі № 223 завершено підрахунок голосів: переможцем оголошено Пилипишина

Рада створила комісію з розслідування порушень на виборах
 

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...