Топ Новини

Місія ENEMO ставить під сумнів прозорість підрахунку голосів та результатів виборів в Україні

5 листопада 2012 в 11:01
Місія спостерігачів ENEMO зафіксувала тривожну кількість порушень і закликає владу і суди України "відстояти волю виборців" у процесі підведення підсумків голосування, а правоохоронні органи - до "неупередженого розслідування і переслідування" відповідальних за порушення і фальсифікації осіб.
vybori (24).JPG
tovstyzhenko.com

Місія Європейської мережі організацій спостереження за виборами (ENEMO) зафіксувала велику кількість порушень і зловживань під час підведення підсумків голосування, особливо в одномандатних округах. Отже, місія ENEMO ставить під сумнів прозорість процесу підрахунку голосів і результатів виборів в Україні і закликає владу відстояти право голосу своїх виборців.

Про це йдеться в офіційній заяві місії у понеділок, 5 листопада.

Зокрема, були зафіксовані «численні випадки псування бюлетенів, незаконного вилучення протоколів дільничних виборчих комісій (ДВК), перешкоджання роботі комісії та обмеження доступу ЗМІ до дільниць тощо».

«Спостерігачі повідомляють про випадки, коли правоохоронні органи і невідомі особи зупинили роботу ОВК, зіпсували бюлетені, незаконно вилучили протоколи дільничних виборчих комісій (ДВК), перешкоджали звичній роботі комісії. З багатьох джерел відомо, що існують невідповідності між протоколами, які заповнюються у ДВК, і результатами, опублікованими на веб-сайті Центральної виборчої комісії (ЦВК)», - наголошується в прес-релізі ENEMO.

Так, констатується, що інциденти відбуваються в основному в одномандатних виборчих округах, де різниця в голосах між опозиційними та провладними кандидатами дуже несуттєва, наприклад, в округах № 211 і № 223 (м. Києва), № 95 (м. Ірпінь Київської обл. ), № 132 (м.Первомайськ Миколаївської обл.), № 20 та № 21 (Волинської обл.), № 11 та № 14 (Вінницької обл.) та № 189 (Хмельницької обл.).

- Міжнародні спостерігачі заявили, що ЦВК працювала ефективно, але не прозоро

«ENEMO закликає владу і суди дотримуватися закону і відстояти волю виборців, яка повинна відображатися під час процесу підведення підсумків голосування. Крім того, ENEMO невідкладно закликає правоохоронні органи до неупередженого розслідування та переслідування осіб, відповідальних за порушення і фальсифікації в ході процесу підведення підсумків», - підкреслює місія спостереження.

В ENEMO зазначили, що продовжують спостерігати за підбиттям підсумків голосування в окружних виборчих комісіях (ОВК).

Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) є міжнародною мережею, що складається з 22 провідних місцевих організацій з 17 країн Центральної та Східної Європи та Центральної Азії. ENEMO діє у відповідності з міжнародними стандартами з міжнародного спостереження за виборами. Організації-учасниці ENEMO здійснили спостереження за більш ніж 200 національними виборами та підготували більше 200 тис. спостерігачів.

Читайте також:

Європейські спостерігачі відзначили використання адмінресурсу на парламентських виборах

Міжнародні спостерігачі заявили, що ЦВК працювала ефективно, але не прозоро

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...