Топ Новини

За рік більше 100 організаторів акцій протесту було притягнуто до відповідальності

21 квітня 2013 в 09:25

За даними правозахисників, правоохоронці все частіше незаконно забороняють проведення заходів, безпідставно затримують їх організаторів і учасників, обмежують маршрути зборів.

Ситуація зі свободою мирних зібрань в Україні в останні роки стрімко погіршується, все більше організаторів таких заходів притягуються до відповідальності. Про це в своїй статті для ZN.UA пише член правління Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.

Правозахисник констатує різке збільшення кількості судових заборон на проведення мирних акцій. Причому все частіше такі заборони не поширюються на одну подію, а на тривалий час, територію і необмежене коло організаторів зборів. Зокрема, в 2011 р. таких заборон було щонайменше 203, а в 2012-му - вже 313.

За його словами, значно зросла кількість випадків притягнення організаторів мирних зборів до адміністративної відповідальності, наприклад, у минулому році їх було більше сто.

"Правоохоронні органи часто незаконно забороняють проведення заходів, безпідставно затримують їх організаторів і учасників, обмежують маршрути зібрань, закривають доступ людей до місць проведення зібрань чи не захищають мітингувальників від нападів", - підкреслив Володимир Яворський.

Причини цих явищ, на його думку, криються не тільки в сфері політики, але й у сфері права, оскільки відсутнє чітке правове регулювання проведення мирних зборів.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Володимира Яворського "Для чого потрібен закон про свободу мирних зібрань".

Читайте також:

Дослідницький центр Януковича прийшов до висновку, що суспільство в Україні пасивне

Луценко: В Україні має статися щось більше, ніж Майдан-2004

"Беркут" не дав опозиції провести акцію протесту біля Межигір'я

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • vasilisa 22 апреля, 09:49 А работать они не пробовали,"правозащитнички"? В рабочее время,в рабочие дни работоспособные люди якобы защищают права тудового народа...,А трудовой народ в это время РАБОТАЕТ! За чей счет живут "правозащитники",кто им платит деньги? Конечно,легче поорать"Банду-геть" ,помахать выданными флагами на проплаченных митингах, и "заработать" свои серебренники.ССвободовец хвастался своей "работой"-получает по 100 долл.сутки за "комментарии" типа "Банду-геть" или"Москалей на гиляку".Эти "правозащитники" как клопы-только сосут кровь и раздражают. А ГДЕ ДЕЛА НА ПОЛЬЗУ УКРАИНЫ??? Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...