Топ Новини

Вступ до вишів у 2016 році буде проходити за новим переліком спеціальностей

28 листопада 2015 в 16:10

Обов'язковим конкурсним предметом для вступу залишається українська мова та література.

поступление вуз абитуриент
Виші зобов'язані опублікувати нові правила прийому на своїх веб-сайтах до 15 грудня
Андрій Товстиженко, DT.UA

Конкурсний відбір-2016 буде проходити за новим переліком галузей знань і спеціальностей, затвердженим в цьому році. Виші зобов'язані опублікувати нові правила прийому на своїх веб-сайтах, до 15 грудня, пише керівник освітніх програм Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Стрелюк у своїй статті для DT.UA.

"Вступники можуть не побачити окремих спеціальностей, оскільки деякі напрями підготовки об'єднали воєдино. Наприклад, замість нинішніх трьох напрямів підготовки "журналістика", "реклама і зв'язки з громадськістю" і "видавнича справа та редагування" вступники побачать у додатках до Правил прийому лише одну спеціальність — "журналістика"", - пише автор.

Також, за словами Стрелюк, напрям підготовки "прикладна статистика" може трансформуватися в спеціальність "економіка", зате на базі напряму "міжнародна економіка" може виникнути дві спеціальності: "економіка" та "міжнародні економічні відносини".

У зв'язку з цим з 1 вересня 2016 року навчання студентів буде проходити за новими освітніми програмами та навчальними планами.

Читайте також: Нові правила вступу потребують від абітурієнта відповідального підходу

"Обов'язковим конкурсним предметом залишається українська мова та література. Інші два визначаються вишем, або обираються вступником з переліку, запропонованого вищим навчальним закладом. Звертаємо вагу — необхідно буде подавати сертифікати ЗНО, видані 2016 року. Тому якщо випускники минулих років планують вступати до ВНЗ наступного року, вони мають реєструватися для участі у стандартизованому тестуванні-2016", - зазначає керівник освітніх програм Громадянської мережі "ОПОРА".

Детальніше про особливості вступу у вищі навчальні заклади України в 2016 році читайте в статті Ольги Стрелюк "Вступ-2016: не тільки нові спеціальності..." у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.15
EUR 29.57
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...