Топ Новини

Водійські посвідчення, видані з 1993 по 2011 роки, будуть діяти безстроково

5 квітня 2013 в 16:00

У посвідченнях на ламінованій основі, виданих до 29 березня 2011 року, не вказано термін їх дії і змінювати їх не потрібно.

Водительские права
У цих посвідченнях не вказано строку дії

Водійські посвідчення, які були видані в період з 1993 по 2011 роки, будуть діяти безстроково. Про це на брифінгу повідомив начальник Центру безпеки дорожнього руху і автоматизованих систем при МВС України Сергій Будник, - передає ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Будника, водійські посвідчення, які видавалися після 1993 року на ламінованій основі, пластикові першого зразка і пластикові, які видавалися до останнього часу, будуть діяти протягом того періоду часу, на який вони були видані. "Тобто, якщо водійські права видані до 29 березня 2011 року, вони будуть діяти безстроково (у них не вказаний термін дії). Пластикові - будуть дійсні 50 років", - пояснив він.

Також, за його словами, при обміні водійських посвідчень радянського зразка , водії не будуть перескладати іспити і водіння. Автолюбителям необхідно лише оплатити вартість бланка. "У Києві - це 207 грн, а в інших регіонах - 198 грн. Переоформлення водійських посвідчень здійснюється не довше 5 днів", - сказав Будник.

Нові права є двох типів: з електронним чіпом і без нього - за бажанням водія. "На чіп будуть вносити додаткову інформацію за бажанням громадянина. Це домашня адреса, податковий номер, відбитки пальців і т.п.", - розповів Будник. За його словами, посвідчення з чіпом дорожче звичайних посвідчень на 30-40 грн.

- Кабмін встановив нові терміни дії водійських посвідчень

Раніше Кабінет міністрів своєю постановою №185 від 13 березня 2013 року вніс зміни в законодавство щодо терміну дії посвідчення водія. Відтепер документи на право керування транспортними засобами категорій А, А1, і В1, які були оформлені і видані після набуття чинності цієї постанови, дійсні протягом двадцяти років з дати їх видачі. Інші категорії водійських посвідчень будуть дійсні протягом десяти років з моменту їх отримання.

Таким чином, 20 років будуть діяти наступні категорії прав А1 - мопеди, моторолери, А - мотоцикли, В1 - квадроцикли, мотоцикли з боковим причепом і мотоколяски, В - легкові автомобілі.

Під десятирічне обмеження підпадають: С1 - вантажівки повною масою від 3 500 до 7 500 кг, С - вантажівки з дозволеною повною масою понад 7 500 кг, D1 - автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує 16, D - автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, перевищує 16, Т - трамваї.

Читайте також:

Нові правила дорожнього руху набирають чинності з 15 квітня

Водіям нагадали про заміну прав радянського зразка до кінця року

Загублені водійські права тепер можна відновити без іспиту

 

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...