Відповідати за розгін Майдану у ніч 30 листопада ніхто не буде

Поділитися
Відповідати за розгін Майдану у ніч 30 листопада ніхто не буде Розгін Євромайдану 30 листопада © cvk.gov.ua
Кримінальне провадження через події на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада, що сколихнули всю Україну і весь світ, закрито "завдяки" так званому закону про амністію в редакції від 16 січня.

Кримінальне провадження стосовно екс-голови КМДА Олександра Попова, заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича та інших осіб, яких обвинувачують у перевищенні влади у зв'язку з розгоном Євромайдану (подіями у ніч на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності), закрито за рішенням суду у зв'язку з дією прийнятих 16 січня поправок до так званого закону про "амністію".

Мова йде про закон "Про внесення змін до закону України про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зборів". Його було прийнято у Верховній Раді 16 січня 2014 року під час "ручного" голосування депутатів більшості. Ним вносили зміни до початкового закону, прийнятого у грудні 2013 року (документ не передбачав практичного механізму звільнення від відповідальності).

Разом з тим, суди повинні розглянути і застосувати норми цього закону щодо тих, хто знаходився у розшуку, в тому числі щодо лідера "Братства" Дмитра Корчинського.

Як повідомила 11 лютого керівник прес-служби прокуратури Києва Яна Соболевська, провадження щодо О.Попова, В.Сівковича та інших осіб, які підпадають під дію закону України "Про внесення змін до закону України про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зборів", було закрито рішенням суду.

"На виконання закону всі провадження, які розслідували за цими статтями, було закрито. В тих випадках, де в процесах не було встановлено підозрюваних, так звані фактові, рішення про закриття приймали органи прокуратури. В тих провадженнях, де було встановлено фігурантів, так, як це у справі за підозрою Попова, Сівковича та інших, рішення про закриття приймалися судами", - роз'яснила вона.

За словами Соболевської, в рамках зазначеного закону звільнені від кримінальної відповідальності всі, крім трьох людей, які перебувають у розшуку.

"Судам залишилося розглянути і застосувати норми цього закону щодо тих, хто знаходився у розшуку, в тому числі це стосується Дмитра Корчинського", - сказала вона, додавши, що відповідні клопотання прокуратура вже подала до судів.

Серед розшукуваних відомих людей, окрім лідера "Братства" Корчинського, немає, також повідомила керівник прес-служби столичної прокуратури.

Між тим, прес-секретар Олександра Попова Алла Козакова підтвердила інформацію про те, що суд закрив провадження щодо нього, додавши, що сам Попов "поки не буде коментувати" дане рішення суду. Мобільний телефон у екс-глави КМДА вимкнено. "Він зараз у Києві, проводить час з сім'єю, зустрічається з друзями, займається особистими справами, багато читає, грає у футбол", - розповіла Казакова.

Раніше заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Олег Татаров повідомив, що правоохоронці та суди вже реалізували норми закону про амністію, який було прийнято в кінці 2013 року і змінено 16 січня 2014 року, підкресливши, що поки суди розглядають клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності 5 осіб, 3 з яких - у розшуку, в тому числі Корчинський.

У той же час у МВС відзначали необхідність виконання умов так званого третього закону про амністію (прийнятий Верховною Радою 29 січня 2014 року).

Так, якщо до 17 лютого не буде виконано умови даного закону в частині звільнення адміністративних будівель і вул.Грушевського в Києві, то правоохоронці будуть розслідувати в повному обсязі всі кримінальні провадження, пов'язані з масовими заворушеннями і в цілому протестними акціями в Україні.

Як відомо, близько 4 години ранку 30 листопада 2013 року бійці спецпідрозділу "Беркут" жорстоко розігнали людей з Майдану Незалежності, які виступили проти паузи в євроінтеграції. Кадри з розгоном Євромайдану шокували українців і світову громадськість. 30 листопада обурені українці почали збиратися на Михайлівській площі. Акції протесту продовжуються досі.

Генеральна прокуратура України 14 грудня 2013 року повідомила про вручення підозри в перевищенні службових повноважень заступнику глави РНБО Володимиру Сівковичу, голові КМДА Олександру Попову, екс-начальнику столичного главку міліції Валерію Коряку та його заступнику Петру Федчуку. Згідно з повідомленням, 13 грудня Попов дав показання про свої дії в ніч на 30 листопада, а наступного дня президент України Віктор Янукович усунув його від посади голови КМДА. Крім того, були відсторонені Сівкович, Коряк і Федчук. 27 січня президент України звільнив Попова з посади голови КМДА. !zn


Читайте також:

Суд зняв з Попова і Сівковича звинувачення в перевищенні влади у зв'язку з розгоном Майдану 30 листопада

Генпрокурор припустив, що "Беркут" розігнав Євромайдан без наказу згори

Бійців "Беркута" звільнили від відповідальності за розгін Майдану

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі