Топ Новини

Виборці "Свободи" бували у країнах Заходу у чотири рази частіше за прихильників комуністів

10 січня 2013 в 17:43

Більшість українців ніколи не бачили Європи. Серед виборців КПУ у країнах Заходу побував тільки кожен десятий. Прихильники "Свободи" їздили в демократичні країни майже в чотири рази частіше.

europe.jpg
Ніколи не були в Європі 90% прихильників комуністів

Тільки 22,5% українців довелося колись побувати у країнах, які зараз є членами Європейського Союзу - опитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова.

Разом з тим, як відзначають соціологи, ще три роки тому, у грудні 2009 року тих, хто побував на Заході, було ще менше - 14%.

Найчастіше бували у демократичних країнах жителі Західного регіону (38%), значно менше таких серед мешканців інших регіонів - Центру (19%), Півдня (18%), Сходу (19%).

Серед прихильників різних політичних сил частіше всіх бували на Заході виборці "Свободи" (37%), а рідше за всіх - виборці КПУ (10%).

У демократичних країнах побував 21% прихильників Партії регіонів, 28% - "Батьківщини" і 28% - партії "УДАР".

- Рівень освіти прихильників "Свободи" в два рази вищий, ніж у тих, хто голосував за комуністів

Існує різниця в позиціях прихильників різних політичних сил щодо вектора інтеграції: виборці "Батьківщини" (66%), "Удару" (60%) і "Свободи" (69%) підтримують вступ до ЄС, а виборці Партії регіонів (59%) і КПУ (71%) вважають за краще вступити до Митного союзу.

Загальнонаціональне опитування проведене фондом "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 21 по 24 грудня 2012 року. Було опитано 2009 респондентів старше 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. Опитування проведено за рахунок коштів проекту UNITER.

Читайте також:

Прихильників євроінтеграції в Україні більше, ніж тих, хто симпатизує Митному союзу

Українці не розчарувалися в політиках, за яких проголосували на парламентських виборах

 

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...