Топ Новини

В Україні набули чинності нові правила дорожнього руху

15 квітня 2013 в 09:05

Згідно з новими правилами дорожнього руху, з 15 квітня встановлюється пріоритет дорожніх знаків над розміткою, а також водіїв зобов'яжуть вмикати фари суворо за часом і будуть штрафувати за паркування на газонах.

дорожные знаки znaki
Андрій Товстиженко, DT.UA

В Україні з понеділка, 15 квітня, починають діяти нові правила дорожнього руху. Нововведення у першу чергу стосуються застосування технічних засобів регулювання дорожнього руху, впровадження європейських зразків дорожніх знаків і дорожньої розмітки. За новими правилами дорожні знаки мають перевагу над дорожньою розміткою. Про це повідомив начальник Центру безпеки дорожнього руху і автоматизованих систем при МВС Сергій Будник.

Окрім того, вводяться нові терміни: "острівець безпеки", "газон", "денні ходові вогні", "маневрування", "контролер", "удосконалене покриття".

- ДАІ роз'яснила нюанси змін до правил дорожнього руху: нові терміни, знаки і вимоги

Для зниження ризику виникнення ДТП на заміських дорогах ПДР доповнено новою вимогою - в період з 1 жовтня по 1 травня транспортні засоби повинні рухатися за межами населеного пункту у світлий час доби з увімкненими денними ходовими вогнями або ближнім світлом фар.

Передбачено також посилення вимог до проїзду повз транспортних засобів з розпізнавальним знаком "Діти". Водії, які рухаються на суміжній смузі, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб уникнути наїзду на дітей, які виходили з автобуса

У нових ПДР немає чіткого положення про те, що необхідно міняти шини з початком нового сезону. "Але це питання ще дуже серйозно обговорюється, оскільки не існує чіткого маркування. Шин, технічних стандартів тощо. Тому в нових ПДР лише вказуються і надаються певні рекомендації. Наприклад, якщо транспортний засіб тривалий час експлуатується на слизькій дорозі з проїзною частиною, то рекомендується використовувати відповідні шини", - сказав Будник.

Читайте також:

ДАІ показала нові дорожні знаки

Водіям дадуть місяць звикнути до нових правил і штрафувати не будуть

Водійські права, видані з 1993 по 2011 роки, будуть діяти безстроково

Названо найнебезпечніші автомобілі на українських дорогах

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...