Топ Новини

В Україні для економії закриють 143 школи

1 квітня 2013 в 19:00

У результаті буде звільнено майже півтори тисячі вчителів, а держава заощадить 44 мільйони гривень.

deti_shkola_uchebniki.jpg < >
Фото vg-news.ru

deti_shkola_uchebniki.jpg
vg-news.ru
В Україні в цьому році планується закрити 143 школи, в яких навчається понад 3175 учнів.

Про це повідомила голова комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич, посилаючись на зібрані комітетом дані від облдержадміністрацій.

За її словами, таким чином буде звільнено майже півтори тисячі вчителів, "а держава заощадить аж 44 мільйона гривень". Як зазначила Гриневич, відбувається "скорочення доступності освіти", а якість не підвищується.

"Вчителі, яких скорочують на селі, не мають шансів знайти іншу роботу. Але куди йдуть гроші взагалі від такої економії?", - підкреслила глава комітету.

Водночас, сказала Гриневич, уряд не виконує графік скорочення різниці між базовою ставкою Єдиної тарифної сітки і мінімальною зарплатою.

"І підтвердженням цьому є постанова уряду від 27 березня, яку ми вимагали, але написана зовсім і прийнята в іншій редакції", - зазначила вона.

Зі слів голови комітету, постанова "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", прийнята урядом 27 березня, зберігає цю різницю в 295 грн.

Гриневич повідомила, що посадовий оклад працівника першого тарифного розряду з 1 січня 2013 року встановлено у розмірі 852 грн, тоді як, згідно з Генеральною угодою, підписаною із профспілками, базову тарифну ставку має бути підвищеною з 1 січня цього року до 928 грн, а з 1 квітня - 942 грн.

"Таким чином, далі зберігається розрив між мінімальною заробітною платою і першим тарифним розрядом, який був ще з минулого року, - 295 гривень. І педагоги, медики та інші бюджетники далі втрачають кошти", - зазначила Гриневич.

Одночасно депутат Ірина Геращенко опублікувала доручення Мінфіну, яке "дає доручення під виглядом оптимізації продумати схеми максимального закриття сільських шкіл, клубів і бібліотек, скорочення вчителів і збільшення їх навантаження, збільшення поборів з батьків".

"При цьому Мінфін навряд чи цікавиться, чи є зарплати українців економічно обґрунтованими. Тепер ще більше стає очевидним, чому Азаров виганяє з засідань уряду опозиційних депутатів", - написала Геращенко в Facebook.

Як повідомлялося, нещодавно голова комітету з освіти зазначила, що число викладачів в Україні скоротиться вдвічі.

Читайте також:

Столична влада має намір підключити київські школи до інтернету

Табачник заробив за рік стільки, скільки простий вчитель не заробить за 300 років

Азаров пообіцяв відновити престиж професії вчителя

Молодим вчителям обіцяють покращити соціальний статус і підвищити зарплату

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Тарас 2 апреля, 07:08 Коли я приїхав після інституту влаштовуватись на роботу У Броварському РАЙВНО працювало 5 працівників на чолі з незабутнім Октябрьом Івановичем.Зараз це вулики забиті трутнями основна задача яких підвищувати корупційну складову освіти.Якщо раніше інспектор надуваючи щоки діставав лист міністерства і зачитував новини освіти , то зараз я без проблем з інтернету отримую їх сам.45 років пропрацювавши в освіті я зараз оглядаючись назад не бачу жодної допомоги від ціієї структури а лише цунамі паперів на які потібно відриваючись від роботи давати відповіді. Осьде ресурс для економфї по всій країні!!!! А вони школи закривають..А замете в селі дорогу, то хай сидять селяни без освіти... Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...