Топ Новини

В Івано-Франківській області перепоховають 600 жертв НКВС 1939-1941 років

30 квітня 2013 в 20:07

НКВС використовувало для вбивств електричний стілець. Знищували жителів центру Станіслава, щоб звільнити квартири для радянської влади.

НКВД
У знайденому похованні жертв НКВС кожне п'яте тіло - дитяче

У с. Пшеничники (Тисменицький р-н, Івано-Франківська обл.) 9 травня перепоховають ексгумовані останки понад 600 осіб, убитих співробітниками Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС) у 1939-1941 рр.

"9 травня відбудеться, за ініціативою нашої обласної організації Всеукраїнського товариства "Меморіал", вшанування та перепоховання у селі Пшеничники Тисменицького району останків жертв НКВСтських масових репресій", - повідомив на сесії Івано-Франківської облради її голова Василь Скрипничук.

Він уточнив, що захід розпочнеться о 12:00.

Директор обласного комунального підприємства "Пам'ять", голова фракції ВО "Свобода" Василь Попович на сесії повідомив, що експертизу людських останків в Пшеничниках проводив незалежний судмедексперт.

"Є свідчення у тодішніх українських газетах за 40-ві роки. Коли прийшли німці, вони відкрили камери і камери були повністю завалені людським одягом. І знайшли там електричний стілець, який використовували. Тобто це ті люди, які жили в центральній частині міста, їх виселили і знищили через те, що тодішнім радянським, які зайшли у 1939 році, ніде було жити. І там, можливо, не тільки були українці. Але це люди, які знищені в той час", - розповів В.Попович.

Активісти Івано-Франківської облорганізації всеукраїнського товариства "Меморіал" імені Василя Стуса почали розкопки у Пшеничниках у 2010 році. На ексгумованих останки людських тіл немає вогнепальних поранень, і вони всі без одягу.

За даними "Меморіалу", це мешканці тодішнього Станіслава (нині - Івано-Франківськ), яких підрозділи НКВС знищили у 1939-1941 рр.

Читайте також:

Президент Польщі закликав українців подолати сентименти щодо комунізму

США приховували інформацію про причетність комуністів до Катинського розстрілу

У Львові з'явилися білборди "комунізм = нацизм"

Комуніст Царьков отримав ляпаса за погрозу знову розстрілювати українців

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Савчук Тарас 1 мая, 09:14 Конфіскувати незаконо набуте майно в ході "злочину проти людини". Не тільки позбавити пенсій катів, а й арештувати, виявити звязки з теперішнім ГРУ і пятою колоною. Коли вже? Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...