Топ Новини

Україну зобов'язали виплатити нідерландському музею 111 тисяч євро за зберігання "золота скіфів"

14 грудня 2016 в 13:58

Амстердамський музей, що три роки не повертав Україні предмети її музейного фонду, отримає від Києва грошову компенсацію.

Скифское золото
Україна повинна буде заплатити Нідерландам за "збереження" своїх музейних цінностей
Окружний суд Амстердама, який прийняв рішення про повернення вивезеного з кримських музеїв "золота скіфів" Україні, зобов'язав українську сторону виплатити амстердамському музею Алларда Пірсона 111 тисяч євро, витрачених ним на зберігання даних музейних експонатів протягом трьох років.

Як повідомляє УНІАН, суд також постановив, що музеї Криму повинні виплатити Україні та музею Аларда Пірсона 2800 євро в якості відшкодування витрат.

Читайте також: У Росії визнали, що навіть ЮНЕСКО не може їм допомогти забрати золото скіфів з Нідерландів

Нагадаємо, 14 грудня Окружний суд Амстердама визнав, що вивезене з кримських музеїв "золото скіфів", протягом трьох років утримуване нідерландським музеєм Алларда Пірсона, належить Україні.

Кримські музеї вже підтвердили свій намір оскаржити дане рішення.

Експонати Кримських музеїв перебували в Амстердамі в період анексії Криму Росією. Після завершення виставки, нідерландська сторона відмовилася повернути експонати Національного музею історії України, мотивуючи це можливими претензіями з боку музеїв Криму.

Виставка "Крим: золото і секрети Чорного моря" була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті на початку лютого 2014 року. Вона була сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири - в Криму. По закінченні виставки 31 серпня 2014 музей Алларда Пірсона вирішив залишити у себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду.

Детальніше про ситуацію навколо вивезених з кримських музеїв археологічних знахідок читайте в статті Наталії Михайлової "Кримське" золото в Амстердамі: політика vs археологія".

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...