Українська поліція намагається добитися довіри – FT

Поділитися
Українська поліція намагається добитися довіри – FT Українська поліція добивається довіри. Ілюстрація © Патрульна поліція/Facebook
Міліціонери можуть ставати новими поліцейськими, але в МВС кажуть, що дуже мало з них продемонстрували таке бажання.

Спека в Києві сягає 30 градусів за Цельсієм, але офіцери нової української поліції Юлія Тимченко і Олександр Кротов у новій і випрасуваній формі. Вони посміхаються і чемно відповідають на всі запитання перехожих, поки чекають власника авто, припаркованого у недозволеному місці на Хрещатику.

Так роботу української поліції описує Роман Олеярчик на сторінках Financial Times, додаючи, що головна мета нових правоохоронців у Києві – це добитися довіри населення. Їхня поведінка вже сильно відрізняється від того, чого українці зазвичай чекають від працівників МВС. Десятиліттями водії в Україні вкладали в документи гроші, щоб відкупитися від інспектора дорожнього руху. Також гаішники не чекали порушника біля його автомобіля, щоб виписати штраф за неправильне паркування.

Оглядач пише, що поява нових поліцейських на вулицях столиці України – це спроба зміцнити в країні правову державу. Також вони повинні були переконати українців, що реформи таки відбуваються і дають перші плоди.

"Ми хотіли радикально змінити поведінку. Просте перейменування не дало б жодних результатів", - пояснила автор української реформи в поліції Ека Згуладзе.

Автор пише, що перейменування таки відбулося і радянське слово "міліція" замінили на "поліцію". Крім того, старих працівників МВС замінили молодими людьми, які ніколи не працювали в правоохоронних органах. Хоча рекрутам довелося пройти складний відбір і тренування, щоб врешті вийти на вулиці.

"Нас вчили, як налагоджувати діалог з населенням і завойовувати довіру. Я би хотів, щоб люди повірили, що ми можемо щось змінити, що вони можуть покластися на правоохоронців. І разом ми поборемо корупцію в цій країні і змінимо її на краще", - сказала офіцер поліції Юлія Тимченко.

В цей же час, пілотний проект поліції в Києві навряд чи сильно вплинув на масштабну проблему поширення корупції по всій Україні, яка охопила різні державні служби: від податківців до чиновників найвищого рівня. Але його розглядають як перший крок на шляху до зміни цілої корупційної системи.

Згуладзе запевняє, що 82% киян, згідно з опитуваннями, довіряє новій поліції. Оглядач пише, що президент Петро Порошенко підписав закон про роботу поліції, узаконивши київський пілотний проект. Також існують плани створення спецназу на зразок SWAT. При цьому в Київ сподівається на допомогу США у цій справі.

Автор зауважує, що українська поліційна реформа була меншим потрясінням, ніж у свій час у Грузії, де за короткий термін були звільнені всі працівники старої міліції і замінені новими рекрутами. Офіцери, які служили в МВС України можуть брати участь у відборі на рівних правах з новачками. Але в Києві дуже незначна кількість міліціонерів захотіли ставати поліцейськими.

Новий штат патрульної поліції Києва прийняв присягу 4 липня. Про принципи роботи патрульної поліції читайте в інтерв'ю Сергія Рахманіна з Екою Згуладзе: "Я дуже, дуже не люблю, коли система починає прикриватися процесом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі