Україна буде наполягати на відкритті КПВВ в Золотому і відновленні мосту в Станиці Луганській - Геращенко

Поділитися
Україна буде наполягати на відкритті КПВВ в Золотому і відновленні мосту в Станиці Луганській - Геращенко Україна наполягає на відкритті КПВВ в Золотому © Дарка Олифер / Facebook
Після відводу живої сили і техніки в Золотому і Петровському військові облаштовують місце для постійно і дислокації СММ ОБСЄ.

Українська сторона в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації в Донбасі буде наполягати на відкритті КПВВ в Золотому (контрольного пункту в'їзду-виїзду), а також на відновлення пошкодженого моста в Станиці Луганській.

Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко в понеділок, 10 жовтня.

За її словами, ключовим результатом процесу розведення сил сторін в трьох раніше визначених районах є те, що припинилися випадки порушення режиму тиші.

"Що ж до Станиці Луганської, то там військові повинні дотримати прописаний графік і почати відвід після тижня режиму тиші. Військові сподіваються, що відведення в Станиці відбудеться в найближчі дні", - написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Щодо побоювань щодо наслідків відводу українських військових із займаних позицій, які висловлюють місцеві жителі, то Геращенко зазначила, що поки на окупованій території знаходяться понад 40 тис. незаконно озброєних бойовиків, небезпека провокацій, обстрілів, настання залишається на всій лінії фронту – "як у містах відведення, так і в містах невідведення".

"Завдання влади і мінської групи - боротися за відновлення контролю над кордоном і повного виведення іноземних найманців і зброї "за поребрик", але це важкий і довгий процес. Щодо дій місцевої влади, то очевидно, вона повинна вести роз'яснювальну, а не накруточну роботу з місцевим населенням", - додала вона.

Говорячи про ситуацію станом на минулі вихідні безпосередньо в Золотому і Петровському, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ повідомила, що українські військові облаштовують місце для постійної дислокації СММ ОБСЄ, постійний пункт спостереження.

"Головне, щоб СММ були готові в повному обсязі виконувати свої функції і цілодобово чергувати - моніторити ситуацію в місцях відводу, як це передбачає рамкову угоду. Поки представники місії лише епізодично приїжджають на місце відводу", - Геращенко.

Читайте також: У Донецьку бойовик "ДНР" погрожував спостерігачам ОБСЄ

Нагадаємо, в ході засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту в Донбасі 21 вересня було підписано рамкову угоду про розведення сил та засобів ЗСУ і бойовиків ОРДЛО на лінії розмежування в зоні АТО.

Розведення заплановано тільки на трьох ділянках лінії розмежування з чітко визначеними координатами (Станиця Луганська і Золоте, а також Петровське в Донецькій області). У той же час, Київ розраховує на те, що в ході його реалізації будуть відпрацьовані підходи з розведення сторін уздовж всієї лінії розмежування.

Обов'язковою умовою для початку розведення сил є семиденний режим "повної тиші". За дотриманням перемир'я на ділянках розведення сторін конфлікту стежить місія ОБСЄ.

Однак, російсько-терористичні війська демонструють повне ігнорування угоди про розведення сторін у Донбасі. Супротивник використовує перемир'я і для підготовки до ведення в зоні АТО диверсійно-розвідувальних дій і прихованого мінування місцевості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі