У США констатували недотримання прав людини в окупованому Криму й ОРДЛО

Поділитися
У США констатували недотримання прав людини в окупованому Криму й ОРДЛО У США проаналізували ситуацію з правами людини в Україні © radiosvoboda.org/
У Держдепартаменті вказали на систематичну дискримінацію українців і кримських татар на окупованому півострові.

Найбільшу кількість порушень прав людини в Україні у 2016 році було зафіксовано в окупованих районах Донецької та Луганської областей, а також у анексованому Криму, йдеться в щорічному звіті Державного департаменту США про права людини у світі.

У звіті сказано, що члени терористичних організацій ОРДЛО "здійснювали викрадення, катування та незаконні затримання, використовували дітей як солдатів, придушували незгоду і накладали обмеження на гуманітарну допомогу", передає "Радіо Свобода".

У Держдепартаменті також вказали на проблеми з судовою системою в Україні, представники якої також причетні до порушень прав людини.

"Влада переважно не використовувала належних заходів для переслідування і покарання більшості чиновників, які зловживають службовим становищем, що створило атмосферу безкарності", – зазначають автори звіту.

Крім того, міжнародні правозахисні організації та ООН побачили "істотні недоліки" у розслідуванні порушень прав людини, здійснених урядовими силовими структурами.

У Держдепартаменті вказали на дискримінаційну політику російських окупаційних властей щодо корінного населення в анексованому Криму.

"Російські силовики провели широку кампанію залякування з метою придушити незгоду і протистояння окупації - викрадення, зникнення, фізичні зловживання, політичні переслідування, постійні допити...Окупаційна влада позбавила членів певних груп, в першу чергу українців і кримських татар за національністю, основних громадянських свобод, включаючи право на демонстрацію свого громадянства та національності, вони зазнають систематичної дискримінації", – йдеться у звіті.

Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.

19 грудня Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.

Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно.

Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі