Топ Новини

У Кабміні пояснили, які спецзасоби можуть застосовувати охоронці

14 лютого 2013 в 09:34

Використовувати травматичну зброю буде дозволено тільки працівникам, що охороняють державні об'єкти.

Кабінет міністрів сформував список спеціальних засобів, якими можуть бути використані працівниками охоронних фірм. Чіткий порядок застосування спецзасобів працівниками охоронних фірм поки не розроблений.

Перелік спецзасобів, які можуть використовуватися приватними охоронцями, затверджений постановою Кабінету міністрів від 11 лютого, пише "Коммерсант-Украина".

Список був розроблений у відповідності з законом "Про охоронну діяльність", прийнятим Верховною Радою 22 березня 2012 року. Закон розширює права охоронців, дозволяючи їм затримувати підозрюваних у скоєнні протиправних дій до приїзду міліції, вимагати у них документи для встановлення особи і проводити огляд речей.

У список входять захисні каски, газові балончики і пістолети з патронами 6, 8 і 9 мм, травматична зброя, гумові кийки, пластикові наручники і електрошокери.

У департаменті Державної служби охорони МВС повідомили, що спецзасоби можуть використовувати тільки співробітники ліцензованих охоронних фірм, а застосування електрошокерів і травматичної зброї буде дозволено працівникам лише тих компаній, які охороняють об'єкти державної власності, наприклад будівлю Київської міськдержадміністрації, або надають послуги з використанням власного транспорту реагування або централізованих пунктів спостереження.

Ліцензування охоронних структур здійснює МВС. Для отримання ліцензії компанія повинна відповідати низці вимог. Зокрема її працівники повинні не мати судимостей, бути психічно здоровими і пройти професійну підготовку. "Спецзасоби не можуть використовувати співробітники внутрішніх служб безпеки, які зустрічаються у нас в банках і супермаркетах", - уточнила керівник прес-служби ДСО МВС Світлана Павловська.

За її словами, зараз в Україні налічується близько 5 тис. приватних ліцензованих охоронних структур, в яких працює понад 50 тис. осіб.

Вона зазначила, що перед використанням спецзасобів персонал фірми обов'язково повинен пройти спеціальні курси щодо спеціальності "охоронна діяльність". Вони повинні передбачати і ознайомлення з основами права, психології та володіння зброєю. "Керівники охоронних підприємств повинні чітко виконувати умови закону про охоронну діяльність - перевіряти у персоналу наявність медичних довідок і відсутність судимостей. Інакше можливі ситуації, коли погано навчені охоронці будуть застосовувати травматичну зброю не за правилами або, наприклад, з'ясовуючи особисті стосунки", - підкреслила вона.

Читайте також:

З 18 жовтня охороні торгових центрів дозволять носити зброю

У МВС пообіцяли посилити контроль над охоронцями з травматичною зброєю

Три чверті приватних охоронних структур в Україні працюють неякісно

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...