Топ Новини

Третина батьків після декретної відпустки змушені шукати нову роботу

26 квітня 2013 в 12:51

Законодавство сьогодні передбачає мінімум три роки декретної відпустки з обов'язковим збереженням робочого місця.

deti.jpg
Законодавство гарантує трирічну декретну відпустку
pozitivchik.info

До 30% молодих батьків, які виходять із відпустки з догляду за дитиною до трьох років, змушені звертатися в центри зайнятості, сказала в ефірі програми "Соціальний статус - Ваші права та пільги" на телеканалі Тоніс президент Ліги соціальних працівників Світлана Толстоухова.

"У деяких з таких батьків не було роботи і до декретної відпустки, але багато з них втратили свої робочі місця незаконно - з ініціативи роботодавця", - підкреслила вона.

Світлана Толстоухова нагадала, що законодавство сьогодні передбачає мінімум три роки декретної відпустки з обов'язковим збереженням робочого місця. "Декретне законодавство повністю захищає права батьків, тому в разі його порушення потрібно неодмінно звертатися до прокуратури і суду", - порадила вона.

Президент Ліги соціальних працівників також повідомила, що в Україні декретною відпусткою користуються понад 90% мам, але мало хто з них дозволяє собі не працювати всі три роки. За її словами, в середньому по країні тривалість відпустки по догляду за дитиною становить 1 рік і 9 місяців.

"Виплата при народженні дитини у нас величезна, але вона не вирішує фінансових проблем молодих сімей. А допомога щодо догляду за дитиною взагалі дуже маленька - з 1 млн 200 тисяч батьків, які сьогодні доглядають за дитиною до трьох років, 800 тисяч щомісяця отримують лише близько 130 грн. Ось чому багато мам змушені виходити на роботу раніше, ніж через три роки після народження дитини", - сказала Світлана Толстоухова і додала, що для нормального розвитку дитини краще, щоб мама була з нею хоча б до 1,5-2 років.

Читайте також:

Відпустку з догляду за дитиною зарахують в трудовий стаж

Багатодітні самотні батьки теж зможуть отримувати особливу пенсію

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...