Табачник показав прізвища Шухевича і Бандери в тестах ЗНО

25 лютого 2013 в 20:07

Прізвища лідерів українських націоналістів опинилися, зокрема, в питанні про радянських партизанів.

Тесты по истории, Бандера
Питання з історії, що знаходяться в банку тестових завдань

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник продемонстрував журналістам питання з банку тестових завдань ЗНО з історії, в яких згадуються прізвища Степана Бандери і Романа Шухевича.

"Ось просто 15 навмання роздрукованих і вони викликали величезне обурення у представників лівих сил. Тут, наприклад, є шосте питання: "Видатними представниками радянського партизанського руху в роки Великої Вітчизняної війни були... а Відповідь: Тимошенко, Кирпонос, Ватутін, б: Мельник, Бандера, Шухевич", - сказав міністр, передає Радіо Свобода.

Табачник заявив, що зі шкільної програми ніяких прізвищ не вилучалося і не вносилося нових.

"Ще раз кажу, у шкільній програмі ніяких прізвищ не вносилося і не вилучалося. Програма - це спільний документ. У кожному періоді учень характеризує певний період, який неможливо описати без політичних осіб", - пояснив він.

Нагадаємо, в січні з'явилася інформація, що Міносвіти вилучило з переліку осіб, про яких потрібно знати, щоб здати незалежне оцінювання з історії України у цьому році, імена лідера ОУН Степана Бандери і лідера УПА Романа Шухевича. Їх замінили на Миколи Щорса та Юрія П'ятакова.

Відомство підтвердило, що імена Бандери і Шухевича відсутні в переліку персоналій програми ЗНО, але зазначило, що знання про діяльність ОУН і УПА передбачають теми, зокрема, "Західноукраїнські землі (1921-1939 рр)" і "Україна під час Другої світової та Великої Вітчизняної війни (1939-1945 рр.)".

Читайте також:

Табачник порівняв Києво-Могилянську академію з Ксенією Собчак

Міносвіти перекрутило факти, пояснюючи відсутність у тестах Бандери і Шухевича

У Табачника заспокоїли, що "видаляти" Хмельницького і Шевченка з курсу шкільної історії не будуть

ЗНО можуть дискредитувати, щоб повернути вступні іспити

За матеріалами: Радіо Свобода
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...